Uwaga na oszustów: 75-latka straciła 4 tys. złotych

Policjanci z ryckiej komendy poszukują oszusta, który wyłudził od 75-letniej kobiety 4 tysiące złotych. Usiłował także wyłudzić pieniądze od 78-latki.

-4 tysiące złotych straciła mieszkanka Ryk, która padła ofiarą oszusta działającego metodą „na wnuczka”. Wczoraj mężczyzna zadzwonił do 75–letniej kobiety podając się za członka jej rodziny i prosił o 23 tysięcy złotych. Pieniądze miały być przeznaczone na wypłatę odszkodowania za spowodowany wypadek drogowy. Kobieta nie miała takiej gotówki, posiadała jedynie 4 tys. złotych. Telefonicznie uzgodnili, że po pieniądze zgłosi się jego znajomy. Po kilku godzinach 75-latka skontaktowała się z rodziną i wtedy okazało się, że padła ofiarą oszustwa – informuje podkom. Jacek Wójcik z ryckiej policji.

Policjanci ustalili rysopis mężczyzny, który podawał się za znajomego i odebrał pieniądze. Wiek około 40-50 lat, wzrost około 180cm, średniej budowa ciała, włosy krótkie, jasne. Ubrany był w kurtkę koloru czarnego.

– Telefon od oszusta odebrała także 78-letnia mieszkanka Ryk. Mężczyzna podający się za syna, który uległ rzekomemu wypadkowi, potrzebował pieniędzy na leczenie. Czujna kobieta sama oddzwoniła do syna. Wtedy okazało się, że została oszukana – dodaje podkom. Jacek Wójcik.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek w kontaktach z nieznajomymi! Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze i samotnie zamieszkujące. Bazują na ich naiwności i dobrym sercu. Aby nie stać się ofiarą tego typu przestępstwa pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych. Apelujemy również do wszystkich, którzy mieszkają w sąsiedztwie starszych, samotnych ludzi, bądź mają takie osoby w rodzinie! Uprzedźmy je o sposobach jakimi posługują się oszuści chcący wyłudzić jak największą ilość pieniędzy.

2014-04-01 15:27:16
(fot. policja)

Zobacz również

1 komentarz

 1. O tyle dobrze się stało, że te babcine nadwyżki pieniężne trafiły do osoby wyraźnie ich potrzebującej, a nie do Wielkiego Ojca z Torunia, czy Boże broń, na konto radia co ma ryja.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem