Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga na oszustwo internetowe. Przestępcy wyłudzają pieniądze poprzez fikcyjną sprzedaż

Wpłaty na jej konto miały być wynagrodzeniem za pracę. Szybko się okazało, że oszuści za pośrednictwem strony internetowej wyłudził pieniądze od innych osób poprzez fikcyjną sprzedaż.

Mieszkanka Milejowa na jednym z portali znalazł ogłoszenie o pracy w firmie o nazwie „Agencja Pracy”. Z ogłoszenia wynikało, że praca polega na zdalnym rozliczaniu klientów indywidualnych, zaś zarobki będą rzędu 2700 zł. Kobieta zainteresowana podjęciem pracy, została poproszona o podanie numeru rachunku bankowego.

Po pewnym czasie przedstawiciel „Agencji Pracy” przy wykorzystaniu aplikacji telefonicznej napisał, że kobieta otrzymała pierwsze przelewy za wykonane usługi. Jak się okazało pięć wpłat zostało wykonanych przez osoby postronne i dotyczyły transakcji internetowych za trampoliny, leżaki i baseny.

Policja ostrzega o kolejnej metodzie działania oszustów i apeluje o rozwagę przy podejmowaniu pracy za pośrednictwem stron internetowych, gdzie są dostępne nasze dane osobowe oraz zaleca ostrożność przy podawaniu danych do kont bankowych.

(fot. pixabay.com)

Jeden komentarz

  1. Pierwszy słup w Milejowie.

Z kraju

Sport