Uwaga na oszustów podszywających się pod PGE Polską Grupę Energetyczną!

Fałszywe wiadomości SMS z wezwaniem do zapłaty to kolejny, obok e-maili oraz fałszywych faktur, sposób działania oszustów podszywających się pod PGE Polską Grupę Energetyczną. Zachowajcie szczególną ostrożność oraz przekażcie ostrzeżenie rodzinom i znajomym.

W SMS-ach znajduje się link, który przekierowuje do witryny łudząco przypominającej elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGE, a następnie do strony informującej o wezwaniu do zapłaty.

Zachowajcie czujność w trakcie logowania do elektronicznego Biura Obsługi Klienta PGE:

• Pamiętaj, żeby zawsze upewnić się, czy jesteś na właściwej stronie logowania, czy witryna jest zabezpieczona (symbol szarej kłódki) oraz czy adres widoczny w pasku w oknie przeglądarki to https://ebok.gkpge.pl/ebok/faces/profil/logowanie.xhtml

• Loguj się za pośrednictwem serwisu internetowego https://ebok.gkpge.pl i korzystaj z opcji „Zaloguj” w module „Logowanie” lub wybierz logowanie w aplikacji mobilnej mBOK PGE.

• Podczas logowania PGE prosi o podanie loginu będącego twoim adresem mailowym oraz indywidualnego hasła. Po zalogowaniu sprawdź zakładkę Finanse celem potwierdzenia prawdziwości twoich faktur oraz danych.

• Zanim dokonasz płatności, zweryfikuj dane z otrzymaną mailowo eFakturą lub fakturą przesłaną korespondencyjnie.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

3 komentarze

 1. najlepiej żadnych rachunków nie robić telefonem…trzeba je na spokojnie przez laptop…logując się na swoje konto…jak nawet sie zrobi jakiś przelew co proponują w smsie, to po prostu będzie nadpłata na rachunku….to nie przepadnie…
  a kto może niech sobie prąd produkuje sam…fakt, że trzeba zainwestować i mieć kawałek dachu albo niezacienionego ogródka…ja już od 3 lat ma 10kW na dachu…i przez ten okres rachunki za prąd i gaz zapłaciłam mniejsze o 16000zł…( dogrzewałam wodę do kaloryferów )…a teraz przeszłam na ogrzewanie klimatyzacją…wiec rocznie będzie to 7000zł oszczędności…inwestycja sie zwróci po 7 latach…a potem już do końca życia bez rachunków… 🙂

  • Przyznam, że niezłe zużycie prądu (600zł/mc). Mam pytanie związane z eksploatacją. Jaka jest żywotność paneli w czasie?

 2. Dziwnie, że właśnie teraz PGE wzywa mnie pisemnie do dopłaty należności uiszczonej w styczniu 2020.
  W wezwaniu powołują się na inny nr dokumentu, a w korespondencji mailowej ([email protected]) potwierdzają sytuację. Przesłałem im potwierdzenie wpłaty i czekam na odpowiedź.
  Troszkę zaskakująca zbieżność zdarzeń.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7765zł 0.51%
  • GBP 5.2367zł -0.06%
  • EUR 4.5345zł 0.25%
  • CHF 4.112zł -0.22%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”