Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga na oszustów podszywających się pod PGE Polską Grupę Energetyczną!

Fałszywe wiadomości SMS z wezwaniem do zapłaty to kolejny, obok e-maili oraz fałszywych faktur, sposób działania oszustów podszywających się pod PGE Polską Grupę Energetyczną. Zachowajcie szczególną ostrożność oraz przekażcie ostrzeżenie rodzinom i znajomym.

W SMS-ach znajduje się link, który przekierowuje do witryny łudząco przypominającej elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGE, a następnie do strony informującej o wezwaniu do zapłaty.

Zachowajcie czujność w trakcie logowania do elektronicznego Biura Obsługi Klienta PGE:

• Pamiętaj, żeby zawsze upewnić się, czy jesteś na właściwej stronie logowania, czy witryna jest zabezpieczona (symbol szarej kłódki) oraz czy adres widoczny w pasku w oknie przeglądarki to https://ebok.gkpge.pl/ebok/faces/profil/logowanie.xhtml

• Loguj się za pośrednictwem serwisu internetowego https://ebok.gkpge.pl i korzystaj z opcji „Zaloguj” w module „Logowanie” lub wybierz logowanie w aplikacji mobilnej mBOK PGE.

• Podczas logowania PGE prosi o podanie loginu będącego twoim adresem mailowym oraz indywidualnego hasła. Po zalogowaniu sprawdź zakładkę Finanse celem potwierdzenia prawdziwości twoich faktur oraz danych.

• Zanim dokonasz płatności, zweryfikuj dane z otrzymaną mailowo eFakturą lub fakturą przesłaną korespondencyjnie.

(fot. pixabay.com)

3 komentarze

  1. najlepiej żadnych rachunków nie robić telefonem…trzeba je na spokojnie przez laptop…logując się na swoje konto…jak nawet sie zrobi jakiś przelew co proponują w smsie, to po prostu będzie nadpłata na rachunku….to nie przepadnie…
    a kto może niech sobie prąd produkuje sam…fakt, że trzeba zainwestować i mieć kawałek dachu albo niezacienionego ogródka…ja już od 3 lat ma 10kW na dachu…i przez ten okres rachunki za prąd i gaz zapłaciłam mniejsze o 16000zł…( dogrzewałam wodę do kaloryferów )…a teraz przeszłam na ogrzewanie klimatyzacją…wiec rocznie będzie to 7000zł oszczędności…inwestycja sie zwróci po 7 latach…a potem już do końca życia bez rachunków… 🙂

    • Przyznam, że niezłe zużycie prądu (600zł/mc). Mam pytanie związane z eksploatacją. Jaka jest żywotność paneli w czasie?

  2. Dziwnie, że właśnie teraz PGE wzywa mnie pisemnie do dopłaty należności uiszczonej w styczniu 2020.
    W wezwaniu powołują się na inny nr dokumentu, a w korespondencji mailowej ([email protected]) potwierdzają sytuację. Przesłałem im potwierdzenie wpłaty i czekam na odpowiedź.
    Troszkę zaskakująca zbieżność zdarzeń.