Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga na nowe oszustwo. Nie daj się nabrać na fakturę za ciastka

Policjanci apelują, aby uważać na nowy sposób działania oszustów. Na terenie naszego województwa doszło do przypadków, gdzie mężczyzna wchodząc do sklepów pozostawiał paczki i wręczał ekspedientom fakturę do opłacenia gotówką. Pracownicy sklepów nie weryfikując dokumentu przekazywali „dostawcy” pieniądze w kwocie blisko 900 złotych.

Do takich zdarzeń doszło w powiecie świdnickim, zamojskim i krasnostawskim. Mężczyzna wchodził do sklepów i pozostawiał zapakowane, kartonowe pudełka. Sprzedawcom wręczał fakturę opiewającą na kwotę blisko 900 złotych, którą opłacali mu gotówką, a następnie opuszczał sklep.

Po otworzeniu paczek okazywało się, że wewnątrz opakowania znajdowały się ciastka o wartości znacznie niższej niż wyszczególnione na fakturze. Sam dokument nie zawierał danych zarówno nabywcy jak i sprzedawcy.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na takie zachowania osób, szczególnie właścicieli i pracowników sklepów spożywczych. Każdorazowo w przypadku podejrzenia, że ktoś próbuje nas oszukać – dzwońmy na numer alarmowy 112.

(fot. Policja)

12 komentarzy

  1. żadnych danych na kogo faktura , od kogo chyba że to zdjęcie poglądowe

  2. Wał na 800 plus 98.64

  3. I jeszcze wał na podatku VAT !!

  4. Nie potrafi nawet dodawać, albo nie ma kalkulatora.

  5. Ale ciastka były może miał dużą marże każdy chce żyć a właściciel wie kogo zatrudnia „głąba”

  6. skoro większość polaków to wyborcy PIS to wszystko jasne i dają się oszukać ? nie może być , to może zlikwidować TVP ?

  7. co będzie przy CBDC z terminalem będzie chodzić xD