Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga na nowe oszustwo. Mieszkanka Lublina straciła w ten sposób ponad 30 tys. złotych

Na policją zgłaszają się kolejne osoby, które padły ofiarą oszustwa na inwestycje w akcje znanego koncernu paliwowego. 74-letnia mieszkanka Lublina straciła ponad 30 tys. złotych.

W miniony poniedziałek do lubelskich policjantów zgłosiła się 74-letnia mieszkanka Lublina z informacją, że padła ofiarą oszustwa przy próbie zakupu akcji giełdowych znanego koncernu naftowego.

Emerytka natrafiła w sieci na ofertę inwestycyjną i od razu postanowiła zadzwonić na numer z ogłoszenia. Telefon odebrał mężczyzna podający się za maklera. Podczas rozmowy kobieta przystała na ofertę inwestycji i zdecydowała się przelać 900 złotych na wskazany numer rachunku bankowego.

Co więcej, seniorka podała swoje dane, które miały być wykorzystane do zakupu akcji. Jak się później okazało, ktoś zaciągnął na jej dane kredyt w kwocie 16 tysięcy złotych. W związku z tym kobieta postanowiła wyjaśnić sytuację i odzyskać pieniądze. Ponownie zadzwoniła do fałszywego maklera. Niestety mężczyzna i tym razem zdołał zmanipulować kobietę, która by ratować swoje pieniądze, przelała na rachunek bankowy kolejne 15 tysięcy złotych. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tej sprawy.

O oszustwie tym przestrzega portal niebezpiecznik.pl i informuje, że w sieci pojawiło się dużo reklam z grafiką i logiem Orlenu. Reklamy te zachęcają do inwestycji np. w ropę lub gaz. Na grafikach pojawiają się odwołania do wsparcia przez rząd, co wzbudza zaufanie potencjalnych ofiar oszustów. Widać też na nich uśmiechniętych prezydenta Andrzeja Dudę jak i prezesa Daniela Obajtka. Jak przekazuje portal niebezpiecznik.pl obaj firmują obietnice wysokich zysków. Co trzeba zrobić? Trzeba tylko zostawić swoje dane. A potem wpłacić swoje oszczędności. Niestety to prosta droga do utraty pieniędzy znajdujących się na koncie.

Więcej o tym oszustwie przeczytacie tutaj

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. Dobrze jej tak ,stara jakas i jeszcze chciała kasy nazarbaiac ciekawe skąd miała kasę na inwestycje!! Ludzie state to na leki nie mają!

  • Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

   Jak na opłaty, utrzymanie i leki, to starzy mają za małe emerytury, ale jak trzeba zainwestować, albo pomóc wnuczkowi mataczyć, czy pewnemu Tadeuszowi godnie żyć, to kasa nagle się znajduje.

  • Oszczędzają całe życie jedząc chleb z masłem, a tu drobna banksterka ich okradnie takimi oszustwami, albo gruba banksterka inflacją.

 2. ktoś wziął na nią kredyt, postanowiła odzyskać pieniądze, a przelała im jeszcze więcej. gdzie tu choćby cień logiki?

 3. Czy jest tu ktoś na tyle głupi, żeby i mnie z 10 tauzenów przesłać ?
  Chętnie podam numer swojego konta

 4. … cyt. ” uśmiechnięci Duda i Obajtek ” … głównie ten drug to idealny wizerunek dla takiego procederu

 5. Kto mądry widząc Dudę przelewa pieniądze ?

 6. nie takie rzeczy ten świat widział

  Ponad połowa Polaków zainwestowała w akcje znanego koncernu politycznego (kryptonim: PiS) – i też zostali perfidnie oszukani. Tak że metoda na koncerny to już nie jest żadna nowość.

 7. Mnie okradli na 120tys zł policja powiedziała mi że nic nie zrobią puki nie dostanę odmowy reklamacji z banku