Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Utrudnienia w ruchu na ulicach Lublina

W ciągu najbliższych dni na kierowców czekają kolejne utrudnienia w ruchu. Szczegółowe informacje dotyczące utrudnień z przejazdem znajdziecie w naszym zestawieniu.

➡W piątek 6 września od godziny 8:30 na ul. Prusa usuwana będzie awaria sieci deszczowej. Zostanie wprowadzone zajęcie pasa ruchu na wysokości posesji Prusa 6 jadąc od al. Solidarności do ul. Jaczewskiego. Dodatkowo zostanie zamknięty dla ruchu chodnik dla pieszych w rejonie prowadzonych prac.

➡Dzisiaj od godziny 15.00 do 08.09 (niedziela) do godziny 4.00 zamknięty dla ruchu drogowego zostanie odcinek ulicy Filaretów na wysokości skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II przy stacji benzynowej na pasie do skrętu w prawo dla samochodów wyjeżdżających z osiedla Widok. Przyczyną utrudnień w ruchu drogowym są prace modernizacyjno-remontowe na sieci ciepłowniczej.

➡W dniu 8 września odbędzie się bieg uliczny w typie sztafeta o charakterze charytatywnym pod nazwą „Lublin Business Run 2019″ trzecia edycja. Bieg odbywać się będzie na al. Racławickich od skrzyżowania z ulicą Łopacińskiego dalej przez Krakowskie Przedmieście, nawrót przy Ratuszu, ul. Świętoduską, ul. Zieloną, PI. Litewski, ul. Krakowskie Przedmieście, al. Racławickie.

Na powyższych odcinkach al. Racławickich i Krakowskiego Przedmieścia będzie obowiązywał całkowity zakaz ruchu bez możliwości przejechania ulic w poprzek. Zakaz ruchu będzie obowiązywał również na ul. Świętoduskiej do Krakowskiego Przedmieścia do Zielonej i na całej długości ul. Zielonej. Z ulicy Łopacińskiego będzie możliwy tylko skręt w lewo w al. Racławickie, a z al. Racławickich w prawo w ulicę Łopacińskiego. W dniu 8 września 2019 r. będą obowiązywały zakazy parkowania na ulicach: Krakowskie Przedmieście, Świętoduska (część), Zielona, ulica Plac Litewski.

➡Z kolei od dnia 10 września w rejonie remontowanego wiaduktu kolejowego na ul. Diamentowej zostanie wprowadzone ograniczenie skrajni pionowej nad jezdniami do 3,5 m na obu jezdniach.

➡Ulica Grottgera pozostanie zamknięta do dnia 11 września 2019 r. do godzin rannych w związku z organizowanym Kongresem Nowej Mobilności 2019 r.

(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. Niech odpowiednio zrobią przepustowość przez tysiąclecia przy zamku, zlikwidują bus pas i puszczą trzy pasy na wprost

  • Tego nie zrobią, o to chodzi żeby autobusy swobodnie jeździły, a auta smrodziły stojąc w niekończącym się korku. Miasto inspiracji musi mieć z czego czerpać inspirację – ze smogu, korków i złości.
   Jedyna nadzieja że te autobusy też gdzieś wcześniej utkną w korku bo korek którego bez bus pasa by nie było będzie się zaczynał dziesiątki metrów przed bus pasem, tak jak to było na JP2 przed przebudową ronda z bus pasami.

   • Autobus sam dla siebie swobodnie nie jedzie tylko wiezie tysiące pasażerów, wsiadz do zatłoczonego autobusu to ci się zmieni percepcja…

  • Dzisiaj jechałem tamtędy pierwszy raz od dawien dawna i nie mogłem uwierzyć, że tam korek na kilometr…

 2. Tragedia przejechać przez Lublin, najbardziej zakorkowane miasto Europy?

 3. Nie dość, że miasto jest zakorkowane w godzinach szczytu z naturalnych przyczyn, to jeszcze w wielu newralgicznych miejscach prowadzone są prace remontowe. Kunickiego dosłownie zatkana jest już od początku września od Krańcowej/Wyścigowej – od strony centrum stronę nie lepiej. Tysiąclecia zakorkowana od Witosa – tutaj z kolei blokujące się pojazdy na dwóch środkowych pasach, próbujące zamienić się miejscami, a do tego bezsensowne zakończenie skrajnie prawego pasa przy Lidlu i jego kontynuacja po 50 metrach. Na tym odcinku drogi aż błaga się o modernizację przejazdu i możliwość bezkolizyjnej zmiany pasa ruchu z lewego na prawy, z prawego na lewy – ruch od Witosa i Mełgiewskiej w stronę centrum jest przecież ogromny w godzinach szczytu.
  Jakby tego było mało ktoś wielce inteligentny i odpowiedzialny wymyślił zamykanie prawych pasów ruchu, zwężanie ulic i remont zajazdów przystankowych – po prostu geniusz wśród geniuszów pozwolił na te modernizacje na początku roku szkolnego.

  Lublin jest tak bezmyślnym komunikacyjnie miastem (inna rzecz to kultura kierowców i pieszych), że władza powinna na rok ze wszystkich wydarzeń kulturalnych i wziąć się za sprawy na prawdę ważne dla codziennego mieszkania w mieście, a nie pokazowych igrzysk.

 4. Pracownik biurowy

  „zostanie wprowadzone ograniczenie skrajni pionowej nad jezdniami do 3,5 m na obu jezdniach.” czyli ….??

 5. cyt: ” Zakaz ruchu będzie obowiązywał również na ul. Świętoduskiej do Krakowskiego Przedmieścia do Zielonej”. O co tu chodzi?

 6. Dla tych co narzekaja. Zawsze można pójść piechotą. Nie będziecie tworzyć korków i robić smrodu. A gdyby jednak ktoś puścił bąka to szybko uleci i nie będzie krążył w waszych zapierdzianych fotelach, bo nie wierzę że się zatrzymuje się, wysiadacie by puścić bąka, tylko walicie w fotel!

 7. Franio (specjalista od spraw wszelakich) , co ty na to ?

Z kraju