Utrudnienia w ruchu na ul. Samsonowicza. Przez tydzień będą remontować sieć sanitarną

Tydzień będą trwały utrudnienia w ruchu na ul. Samsonowicza. Mają one związek z robotami remontowymi fragmentu sieci sanitarnej. Prace będą prowadzone w trzech etapach.

Na ul. Samsonowicza pojawią się utrudnienia w ruchu w związku z bezrozkopowymi robotami remontowymi fragmentu sieci sanitarnej w rejonie. Prace będą prowadzone, w trzech etapach, w dniach 25.06.2020 r. od godz. 8 do godzin popołudniowych w dniu 02.07.2020 r.

Obszar objęty robotami obejmie uliczki osiedlowe i parkingi osiedla domów wielorodzinnych (bloków) przy ulicy Jana Samsonowicza 41, 49, 51 i 51 a.

Zmiany w funkcjonowaniu ww. uliczek i chodników sprowadzają się do:
– w etapie I tj. w dniach 25-26.06 pojawi się konieczność zastosowania progów zwalniających skrywających węże z przepompowywanymi ściekami lub wodą technologiczną na wjeździe na parking przy budynku nr 51 oraz wyłączenia z użytkowania prawej jego części ze względu na konieczność postoju sprzętu wykonawcy. Ponadto częściowo ograniczony będzie ruch kołowy w rejonie budynku należącego do LPEC, ze względu na otwartą studnię w jezdni do przepompowywaniem nieczystości. Ze względu na otwieranie studni pojawią się trudności dla pieszych przy budynku nr 51 a.
– w etapie II tj. w dniach 29.06.2020 (jednodniowy) pojawi się konieczność wyłączenia z użytkowania prawej części drogi osiedlowej przy budynku 51 a, ze względu na konieczność postoju sprzętu wykonawcy.
– w etapie III w dniach 01-02.07.2020 prace i postój sprzętu wykonawcy będzie miał miejsce poza jezdnią.

Należy zwrócić uwagę, podczas wszystkich trzech etapów, na utrudnienia dla pieszych i rowerzystów, w postaci wygrodzonych zaporami lub oznakowanych pachołkami drogowymi, węży do pompowania wody technologicznej lub nieczystości, które mogą się czasowo pojawić na chodnikach, ale także i na ścieżkach gruntowych, w sąsiedztwie których prowadzone będą ww. roboty, również w porze nocnej.

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Na Samsonowicza nie ma domów jednorodzinnych .

    • Osiedla domów wielorodzinnych (bloków) – w tekście nie ma słowa „jednorodzinnych”.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych