690 680 960

Mniej utrudnień na ul. Sowińskiego. Wrócił ruch dwukierunkowy

Zmiany, które z pewnością ucieszą kierowców, wprowadzono dzisiaj w rejonie przebudowywanej kładki nad ulicą Sowińskiego. Ruch wahadłowy został zlikwidowany.

W piątek na ulicy Sowińskiego w Lublinie wprowadzono kolejne zmiany w organizacji ruchu. Tym razem ułatwiające przejazd. Zwężenie jezdni a tym samym obowiązujący od dłuższego czasu ruch wahadłowy zostały zlikwidowane. Teraz samochody mogą się poruszać w obu kierunkach bez konieczności oczekiwania na przejazd. Kierowcy jednak cały czas muszą się jeszcze liczyć z niewielkimi utrudnieniami w tym miejscu.

Prace przy przebudowie kładki dla pieszych idą zgodnie z planem i mają być wykonane do końca studenckich wakacji. Inwestycja sprawi, że piesi będą znów mogli korzystać z kładki a nie przejścia na ul. Sowińskiego. To z kolei zapewni płynniejszy ruch po tej ulicy.

(fot. lublin112)
2016-08-26 21:43:46

6 komentarzy

 1. Mógłby ktoś zrobić test ilu studentów chodzi tą kładką bo może się okazać że w zasadzie to są pieniądze wyrzucone w błot
  Jak się tamtędy jedzie odnosi się wrażenie że kladką nikt nie chodz i nie piszę o okresie kiedy kładka była nieczynna.

  • wystarczy skasować przejście dla pieszych i w tym miejscu zrobić barierki. No i kamerę, co by pan Wiesław z ulicznego monitoringu wyłapywał delikwentów 😉

  • Na pewno trzeba coś zrobić aby zmniejszyć ruch pieszych na skrzyżowaniu.
   Od dawna wiadomo, że student który biegnie na autobus będzie miał gdzieś kładkę. To samo tyczy się starszych osób poruszających się między przychodnią a chociażby ul. Radziszewskiego. Oczywiście gdzie indziej tez są przychodnie, ale Ona chodzi tam od wielu lat i idzie sobie z p. doktorem porozmawiać. Osobiście do osób starszych trochę mam, ale nie wymagajmy aby babuleńka wdrapywała się po schodach.

   Kładka była zamknięta, to płacz. Teraz otworzą a i tak 90% studencin z KUL/UMCS będzie łazić dołem… bo nie chce mi się na schody iść.

   • Trzoda zawsze po płaskim łazi i do tego jak gąsiory, jedno za drugim. Taki nowy, ułomny gatunek nie potrafiący zadbać o własne bezpieczeństwo.

 2. Wydaje mi się, że ruch wahadlowy powodował mniejsze utrudnienia niż studenci,którzy szli jeden za drugim jak święte krowy,nie zatrzymując sie nawet na chwilę

 3. Wyremontują kładkę, to przebudowa Sowińskiego do 4 pasów jak i Głębokiej odłożona na bliżej nie określony termin i korki jak były tak będą. Zlikwidowanie przejścia pod kładką było by wskazane i naturalne, choć prędzej pewnie przejazd dla rowerów tam zrobią, by umilić życie kierowcom.

Kursy walut

 • USD 4.4834zł 0.1%
 • GBP 5.438zł -0.28%
 • EUR 4.6968zł -0.06%
 • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ