Uszkodzone przez wodę drogi w Mikulinie, Nowym Dworze, Tarnawce i Słupecznie zostaną odbudowane

Uszkodzone w wyniku gwałtownego spływu wód opadowych w 2016 roku lokalne drogi w gminach Tyszowce, Zakrzew i Wysokie zostaną odbudowane. Poszczególne samorządy otrzymały na ten cel dofinansowanie ze środków MSWiA.

Trzy gminy z naszego regionu otrzymają środki finansowe z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na odbudowę i przebudowę dróg. Pieniądze pochodzić będą z rezerwy celowej przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W tym przypadku chodzi o odbudowę dróg, które zostały uszkodzone w wyniku gwałtownego spływu wód opadowych, jakie miało miejsce w 2016 roku.

Na terenie gminy Tyszowce odbudowana zostanie droga w miejscowości Mikulin. Prace obejmą odcinek o długości 1,17 km na co przeznaczona została dotacja w kwocie 278 tys. zł. Do gminy Zakrzew trafi dotacja w wysokości 320 tys. zł na przebudowę blisko półkilometrowego odcinka drogi w miejscowości Tarnawka Pierwsza. Najwięcej środków, gdyż prawie 1, 6 mln zł, otrzyma gmina Wysokie. W ramach dofinansowanego zadania przebudowane zostaną drogi w miejscowości Nowy Dwór oraz Słupeczno. W pierwszym przypadku jest to odcinek o długości kilometra, w drugim 700 metrów.

Jak wyjaśnia wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, do którego dotarły promesy na dofinansowanie inwestycji, niebawem ogłoszony zostanie nabór wniosków z Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok. W tym przypadku do rozdysponowania w ramach inwestycji drogowych będzie ponad 258 mln zł, z czego 105 mln zł na inwestycje wieloletnie. Pod względem ilości środków województwo lubelskie jest na drugim miejscu w Polsce, tuż po Mazowieckim.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

2 komentarze

  1. oby częściej wybory, uszkodzenia w 2016 i nagle się pieniądze znalazły!! Brawo!!

  2. Dlaczego znowu Tarnawka Pierwsza przecież na jesieni został położony nowy asfalt. Tarnawka Druga jest traktowana po macoszemu od wielu lat. „psl” nadal rządzi.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska