Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uszkodzili lusterka w 13 samochodach…bo były brzydkie. Młodzi sprawcy zostali zatrzymani

Świdniccy policjanci zatrzymali trzech nastolatków, którzy uszkodzili lusterka w 13 samochodach. Sprawcy tłumaczyli, że uszkadzali te, które w ich ocenie były brzydkie.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na ul. Kalinowej w Świdniku. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że grupa młodych mężczyzn niszczy stojące pojazdy na osiedlowym parkingu.

Na miejscu ujawniono 11 samochodów z uszkodzonymi lusterkami. Tej samej nocy policjanci otrzymali ponowne zgłoszenie dotyczące niszczenia zaparkowanych pojazdów. Tym razem uszkodzone zostały dwa auta. Mundurowi przeszukiwali okolicę obydwu ulic w poszukiwaniu sprawców, jednocześnie przeglądany był miejski monitoring.

Kilka ulic dalej zostali zatrzymani trzej młodzieńcy, dwaj 17-latkowi i jeden 18-latek. Cała trójka nie kryła tego, że idąc przez miasto uszkadzali lusterka w pojazdach. Jak stwierdzili, uszkadzali lusterka w samochodach, które w ich ocenie były brzydkie. Jak się okazało młodzi mężczyźni byli nietrzeźwi, mieli w po ponad promil alkoholu w organizmie.

Dwaj 17-latkowie po sporządzeniu dokumentacji służbowej zostali przekazani pod opiekę rodziców. 18-latek zaś trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Policjanci ujawnili przy nim niewielkie ilości marihuany. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Policjanci ustalają właścicieli pojazdów oraz wartość poniesionych przez nich szkód.

(fot. Policja Świdnik)

16 komentarzy

  1. Mariusz Tatary

    Suchy, widać, że spoko z ciebie ziom i czaisz baze jak to kiedyś było za małolata. Prawde mówiąc lepsze demolki mi sie zarzało urządzić 🙂 Ale może kiedyś te wina mocniej waliły na czache to człowiek lepsze numery odstawiał.

  2. A jak ci obiją ryja i połamią żebra, to też będziesz to tłumaczył młodzieńczym wybrykiem, bo im się włączył w pier… lator???

Z kraju