Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Usnął z papierosem, obudzili go strażacy

Dzisiaj przed południem strażacy uratowali mężczyznę, który usnął z zapalonym papierosem. Gdy przyjechali ratownicy, płonęło łóżko na którym spał mężczyzna.

W piątek kilka minut przed godziną 11-tą okoliczni mieszkańcy powiadomili straż pożarną o pożarze w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Radawiec Duży w gminie Konopnica. Gdy na miejsce dojechały pierwsze zastępy, okazało się, że ze środka domu wydobywa się dym. Zarówno brama wjazdowa jak i samo mieszkanie było zamknięte a na dobijanie się do drzwi nikt nie odpowiadał.

Gdy strażaków poinformowano, że w środku może przebywać właściciel, postanowili oni wyważyć drzwi. Dopiero huk ciężkiego sprzęt spowodował, ze mężczyzna przebywający w środku otworzył ratownikom. Okazało się że spał, a pod nim tliło się łóżko. Strażacy ewakuowali mężczyznę na zewnątrz i przekazali go załodze pogotowia ratunkowego a następnie ugasili miejsce spania, po czym przewietrzyli pomieszczenia.

Jak się okazało, mężczyzna usnął z zapalonym papierosem, od którego zajęło się pościel a następnie łóżko. Gdyby nie szybka akcja, mężczyzna mógłby stracić życie w wyniku zaczadzenia. W akcji brało udział pięć zastępów straży pożarnej z Pawlina, Radawca Dużego, Bełżyc a także Lublina.

Usnął z papierosem, obudzili go strażacy
(fot. lublin112)
2014-03-14 22:35:00

6 komentarzy

  1. Chybaaa coś z czcionką sie namieszało ? czy to tylko u mnie tak wszystko na „Grubo” ?

  2. no, miał duuuużo szczęścia że ktoś to zauważył. Tym bardziej że to domek na posesji. Ja mieszkam w bloku i wiem to na sto procent że niestety moi sąsiedzi nie zareagowaliby wogóle… Chyba że dopiero gryzący dym lub już pożar wydostawałby się poza mieszkanie…

  3. Książe Tereszyna się nie popisał…. Wpadaj jutro z rana pod sklep to rozpracujemy jakąś flachę na otarcie łez..

  4. ładna chata by spłonela.całe szczescie ze uratowano pana i jego dobytek

  5. Ładny domek, szkoda gdyby się spalił