Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Usłyszał huk, zobaczył rozbite auto. Kierowca wysiadł z pojazdu i oddalił się

Wczoraj w jednej z miejscowości w gminie Kurów nietrzeźwy kierowca doprowadził do groźnego zdarzenia drogowego. Mężczyzna uciekł z miejsca kolizji, jednak niebawem został zatrzymany.

W poniedziałek w jednej z miejscowości w gminie Kurów właściciel posesji usłyszał huk, a kiedy wyszedł z domu zobaczył rozbity pojazd na wjeździe. Z volvo wysiadł mężczyzna i oznajmił, iż nie potrzebuje pomocy i się oddalił.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, po wysłuchaniu relacji zgłaszającego, rozpoczęli poszukiwania kierowcy. Na końcu miejscowości gdzie doszło do zdarzenia, mundurowi zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi kierowcy.

Na widok radiowozu mężczyzna zaczął uciekać, został jednak zatrzymany. 58-letni mieszkaniec gminy Żyrzyn chciał uciec, bo obawiał się konsekwencji jazdy w stanie nietrzeźwości.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 1,4 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrótce 58-latek stanie przed sądem i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(fot. Policja Puławy)

6 komentarzy

  1. To tylko potwierdza, że lepiej jeżeli menel jedzie rowerem niż samochodem. Mniej szkód narobi i nikogo nie zabije o ile nie jedzie rowerem po chodniku. Natomiast samochód w rękach pijaka to już duże niebezpieczeństwo, szczególnie dla innych.

  2. Coś tam mu grozi, ale nic mu nie zrobią, bo to jakiś świeżak bez zakazów i z prawem jazdy do tego.

  3. Widzę że mamy coraz odważniejszych ,,menszczyznuf”

  4. Widzę, że nastała nowa moda. Rozbijanie aut po pijaku i piesze powroty… Że też ludziom nie szkoda tych aut i pieniedzy.

  5. A wypadek był w niedzielę droga redakcjo, więc nie pisz bzdur i nie uciekl tylko po lawetę poszedł, coś nie zbyt wiarygodny ten informator

Z kraju

Polityka i społeczeństwo