690 680 960

Urzędów: Silnik samolotu zaczął przerywać. Awaryjnie lądowali Cessną na polu

Wczoraj na jednym z pól w gminie Urzędów awaryjnie lądował samolot turystyczny Cessna 152. Piloci mieli problem z silnikiem, który podczas lotu zaczął przerywać.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 19 w Urzędowie. Jak informuje serwis krasnik24.pl lekki samolot turystyczny Cessna 152 z dwiema osobami na pokładzie lądował awaryjnie na jednym z pól. Jak się okazało przyczyną lądowania była awaria silnika.

Piloci relacjonowali, że najpierw wylecieli z lotniska w Mielcu i udali się na Mazury. Wracając stamtąd lądowali w Radawcu, aby zatankować samolot. Po starcie silnik maszyny zaczął przerywać i piloci podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu. Piloci bezpiecznie wylądowali na jednym z pól w Urzędowie. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Zdjęcia maszyny zobaczycie w serwisie krasnik24.pl.

2016-08-28 10:25:28
(fot. ilustr. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. k…a moje pole!!!

  • Xsantypa Podrygalska

   Współczesnemu chłopu (dawniej:rolnik pańszczyźniany) jest wyżyć z roli, bo jak mu jaki oszołom autem w uprawy nie wjedzie, to mu przynajmniej jakiś samolocik bez mała na łeb spadnie. 😆

 2. Hehe, lubelska nafta zatankowana z Radawca! Myślę, że odpowiednie służby sprawdzą teraz skład frakcyjny. Ktoś chciał zarobić rozcieńczając, a tu będzie wyrok w zawiasach.

 3. Jak z oszczędnościowego przyzwyczajenia oleju opałowego nalał to i nie polatał.

  • a od kiedy to silniki w takich samolotach są diesla ?
   puknij się w łeb albo głupot nie pisz

   • Kolejny rozgarnięty z komentarzem wyskoczył. Plecak do szkoły spakowany?

    • No to się teraz ty łaskawie puknij w pusty łeb i spakuj kredki do szkoły do tornistra.
     Cessna 152 wykorzystuje silnik Lycoming O-235, jest to silnik [u] benzynowy [/u] o zapłonie iskrowym z racji konstrukcji zaworów wykorzystujący nadal etylinę (czyli benzynę wykorzystującą związki ołowiu do zwiększenia liczby oktanowej).

     • Pytał cię kto o zdanie omnibusie? Następny mądry inaczej. Z Radawca wrócił swoim BMW po chodniku i już spec od lotnictwa. Jak Lis od samotnych Ukrainek.

 4. Jak już coś, to Cessna.

 5. Miećka Aniołowa

  Przecież w Radawcu dożynki. Mszalnego mu nalali. 🙂

 6. zaraz. leciał z Mielca na Mazury, tankował w Radawcu i lądował w Urzędowie? Urzędów trochę nie po drodze z Radawca na Mazury

  • były starszy szeregowy Wintergreen

   Kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem. Wracali z Mazur do Mielca z międzylądowaniem w Radawcu.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas