Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Urząd Miasta jako drukarnia ulotek wyborczych? Policja przeszukała łukowski Ratusz

Do jednego z wydziałów Urzędu Miasta w Łukowie w środę wkroczyli funkcjonariusze policji. W środku prawdopodobnie drukowano ulotki wyborcze.

Główny budynek w mieście jakim jest łukowski ratusz służył jednemu z komitetów wyborczych jako drukarnia ulotek? To właśnie sprawdzają śledczy, którzy już dokonali przeszukania pomieszczeń jednego z tamtejszych wydziałów. Okazało się, że w środku znajdowały się spore ilości materiałów promujących komitet wyborczy, wydrukowanych najprawdopodobniej na sprzęcie należącym do magistratu. Oprócz ulotek wyborczych nie brakowało tam także plakatów, które masowo pojawiają się na miejskich ulicach.

Policjanci oprócz tego zabezpieczyli jeszcze komputery oraz nośniki danych i dokumenty. Sprawą zainteresowała się także Prokuratura Rejonowa w Łukowie, gdzie dzisiaj już dostarczono materiały w tej sprawie. Teraz prowadzone będzie postępowanie mające na celu ocenę prawno-karną.

Policja nie zdradza, którego z komitetów wyborczych materiały zostały zabezpieczone. Wiadomo tylko, że w tej sprawie wpłynęło anonimowe zawiadomienie.

(fot. Łuków24.pl – DZIĘKUJEMY!)
2014-10-29 17:19:08

4 komentarze

  1. DOBRY CZŁOWIEK (prawie aniołek)

    …anonimowe zawiadomienie się TO teraz nazywa !
    Za „moich czasów” mówiono, że to pod…..

  2. mowcie, ktory komitet ale to migusiem! 😀

  3. jak by się to nie nazywało Dobry człowieku ale dla mnie to jest wykorzystywanie państwowego stanowiska do prywatnych spraw.

  4. (prawdopodobnie) łatwo się domyślić jaki komitet…