Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były nagrody dla pedagogów (zdjęcia)

Wczoraj Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w roku obchodów 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Bartłomiej Bałaban wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze pedagogom zatrudnionym w jednostkach oświatowych prowadzonych przez Województwo Lubelskie.

Jednym z zadań samorządu województwa jest prowadzenie szkół i placówek o znaczeniu regionalnym i ponadregionalnym. Samorząd Województwa Lubelskiego prowadzi 15 jednostek oświatowych, w tym: Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie z 3 oddziałami, 4 Biblioteki Pedagogiczne wraz z 6 filiami, 1 szkołę zorganizowaną w podmiocie leczniczym, oraz 9 szkół policealnych, z których jedna to Kolegium Pracowników Służb Społecznych połączone ze Szkołą Policealną Pracowników Służb Społecznych im. Andrzeja Bączkowskiego w Lublinie.

W wymienionych szkołach można uzyskać wykształcenie w zawodach z branży medycznej, pomocy społecznej, fryzjersko-kosmetycznej, ogrodniczej, a w Kolegium – w zawodzie pracownik socjalny.

– Podczas uroczystości zostało wręczonych 12 nagród dla nauczycieli, w tym 6 dyrektorów zatrudnionych w jednostkach oświatowych prowadzonych przez Województwo Lubelskie. Nagrody są przyznane za szczególne osiągniecia dydaktyczno-wychowawcze w pracy zawodowej, za co ogromnie tym pedagogom dziękujemy – mówił Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Bartłomiej Bałaban

Wysokość nagrody dla nauczycieli w 2023 r.

Środki na nagrody finansowe pochodzą ze specjalnego funduszu nagród dla nauczycieli zatrudnionych w jednostkach oświatowych prowadzonych przez Województwo Lubelskie. W bieżącym roku z tego funduszu na nagrody Marszałka Województwa Lubelskiego przypada łącznie 71,5 tys. zł. Kwota ta pozwala na przyznanie 13 nagród dla nauczycieli za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w swojej pracy zawodowej, w wysokości 5,5 tys. zł na jedną nagrodę.

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w roku obchodów 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty.

7 komentarzy

  1. Patrzcie jak złotówka odrabia straty 0_0 ! ! Skończyło się pisowskie rozdawnictwo, teraz tylko wybierzemy Rafała na Prezydenta RP i oderwiemy kler od państwowej kasy, i zerwanie religii w szkołach. Niech sobie idą po kasę do swoich wiernych i watykan. Oj będzie skowyt przed wyborami..

  2. Wystarczy obejrzeć chociażby jeden odcinek cyklu „Matura to bzdura” aby przekonać się że łożenie wielkich środków na edukację to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Powinno się dla małych dzieci organizować jakieś testy które wyłoniłyby najzdolniejszych i to ich należałoby kształcić z całą mocą a resztę wyszkolić na prostych czarnoszyjców. Zresztą na tych ostatnich będzie zapotrzebowanie bo przecież ktoś musi zarobić na procenty od kredytów bankowych zaciągniętych przez oszalałych bolszewików na swoje utopijne projekty rozdawnicze z 500+ na czele.

  3. Za rok będzie wypad tych w garniturkach.

  4. Gdzie cZarnek gdzie Soboń kurczę i jeszcze Sprawka tak wszystko otwierali i bywali na wszystkich uroczystościach

Dodaj komentarz

Z kraju