Jak umilić sobie czas przy pracy?

Często sytuacja zmusza nas do pozostania w pracy „po godzinach”, lub do wypełnienia części obowiązków służbowych w domu. Bez względu na to, czy pracujesz w firmie, czy w domu warto jest zastosować kilka technik, dzięki którym praca stanie się przyjemniejsza i wręcz niezauważalna. Dzięki nim czas spędzony przy pracy szybko minie, a Ty będziesz mógł zrelaksować się.

Pierwsza technika to jedzenie. Nie mając czasu na gotowanie jesteśmy zobligowani do zamówienia jedzenia z restauracji. Większość zapracowanych osób wybiera pizzę, gdyż jest to danie, które nie wymaga stosowania zaawansowanych technik jedzenia. Ponadto nawet, gdy wystygnie również dobrze smakuje, dlatego ze spokojem możemy dokończyć wykonywane przez nas zadanie. Warto pamiętać, że pizzerie spełniają wszelkie oczekiwania klientów, dlatego można poprosić o późniejsze dostarczenie, czy dowóz do biura.

Statystycznie, większa liczba zamówień jedzenia dokonywana jest po godzinie 14 i 18. Są to pory, w których większość osób opuszcza miejsce pracy, lub rozpoczyna pracę w dodatkowych godzinach. Zamawianie pizzy wśród osób zapracowanych jest bardzo popularne, ponieważ to rozwiązanie jest wysoce wygodne. Dostarczony posiłek jest wysokiej jakości, spełnia oczekiwania, wobec czego zyskujemy solidne wzmocnienie organizmu przy wypełnianiu obowiązków służbowych.

Aby zachować pełną koncentrację i trzeźwość umysłu w trakcie pracy przy komputerze należy, w regularnych odstępach czasowych wychodzić na zewnątrz i zaczerpnąć świeżego powietrza. Krótki spacer powinien trwać maksymalnie kilka minut. Dzięki niemu Twój mózg się należycie dotleni, co poprawi jego funkcjonowanie, odświeży i pozwoli Ci efektywniej podejść do wykonywania kolejnych zadań. Stosuj ten sposób maksymalnie co 3 godziny, aby efekt świeżego umysłu utrzymany był przez długi czas.

Praca często męczy oczy, dlatego o nie również należy zadbać. Podczas wykonywania zadań służbowych narząd wzroku poddawany jest bardzo dużym obciążeniom. Szczególnie dobrze nie wpływa na nie praca przy komputerze. Aby zadbać o prawidłową kondycję naszych oczu należy regularnie spoglądać w najdalszy i najbliższy możliwy punkt. Nie bójmy się spoglądać na świat za oknem. Ponadto technikę tą można połączyć z poprzednią. Wtedy krótki spacer łącz z patrzeniem w dal.

Praca często bywa stresująca, dlatego warto jest stosować techniki, które w nas ten stres rozładują. W trakcie wypełniania obowiązków, o ile to możliwe dobrze jest włączyć ulubioną muzykę, wprowadzić do pomieszczenia powietrze, czy robić częste przerwy. Dzięki temu Twój mózg będzie miał szansę skupić się na innej rzeczy, w związku z czym będziesz mieć szansę zapomnieć o natłoku obowiązków. Po zakończonej pracy możesz już swobodnie skorzystać ze swojego ulubionego rozwiązania. To, czy wybierzesz gorącą kąpiel, czy długi spacer zależy wyłącznie od Ciebie.

lublin112-pl-3

źródło: http://www.gfk.com/pl/aktualnosci/press-release/niemal-co-piaty-polak-zyje-w-ciaglym-stresie/

Przed przystąpieniem do pracy zapewnij sobie odpowiednią ilość płynów. Przygotuj butelkę wody, która zapewni Ci odpowiednie nawodnienie, ponieważ to ono jest najważniejsze w trakcie całego dnia. Wiele osób stosuje również kawę, która ma silne właściwości pobudzające. Wypicie filiżanki tego napoju o poranku może skutecznie pobudzić Cię na cały dzień. Nie można z jej dawką niestety przesadzać, ponieważ duże ilości kawy nie są wskazane.

Ostatnia technika mogłaby wydawać się niedorzeczna, jednak przy odpowiednim zastosowaniu może przynieść spodziewane efekty. Mianowicie chodzi o pozytywne nastawienie. Już od poranka myśl pozytywnie o czekającym Cię dniu, nie nastawiaj się wrogo do powierzonych obowiązków. W trakcie pracy myśl o tym, ile już wykonałeś, a nie ile zostało Ci jeszcze do wykonania. Dla wielu pracowników pozytywne nastawienie to podstawa, dzięki temu odczuwają oni mniejszy stres i nużący dzień w pracy mija im w mgnieniu oka. Tą metodę warto stosować każdego dnia.

Stres towarzyszy nam niemal podczas każdego dnia w pracy. Osoby, które mają wrodzoną odporność na stres są na zdecydowanie wygranej pozycji. Pozostali pracownicy zmuszeni są do szukania sposobów, które pomogą poziom stresu zdecydowanie obniżyć. Wybór danego sposobu powinien zależeć od predyspozycji, a także potrzeb.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!