690 680 960

Ulicami Lublina przejedzie Antysmogowa Masa Krytyczna

Ostatni piątek miesiąca już jutro, zatem tradycyjnie ulicami Lublina przejadą rowerzyści w ramach comiesięcznej Masy Krytycznej. Start przejazdu o godzinie 18 z Placu Teatralnego.

Tym razem Lutowa Masa będzie poświęcona tematyce walki ze smogiem – problemem, który dotyczy wszystkich mieszkańców naszego miasta. – Co prawda w ostatnich dniach, dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym smog ustąpił, co nie oznacza jednak, że problem sam się rozwiązał. Przypomnimy o konieczności zwiększenia liczby stacji monitorujących stężenie pyłów zawieszonych oraz wprowadzaniu rozwiązań systemowych, zapobiegających regularnemu przekraczaniu norm zanieczyszczeń – mówi Radek Sawicki współorganizator comiesięcznych przejazdów.

Start Masy Krytycznej o godz. 18.00 z Placu Teatralnego – przed Centrum Spotkania Kultur. Trasa będzie liczyła ok. 10 km. Zakończenie Masy jak zwykle przed Ratuszem na Placu Króla Władysława Łokietka. Serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego przybycia.

Szczegóły wydarzenia na profilu FB Lubelskiej Masy Krytycznej: https://web.facebook.com/LubelskaMasaKrytyczna/

uy

2017-02-24 08:47:00
(fot. nadesłane)

10 komentarzy

 1. W ramach akcji antysmogowej mimo ze smogu już nie ma, zakorkuja miasto.

 2. Bo część z nich to debile… Potrafiło nawalić śniegu, pełno go na ulicach, ślisko, ogólnie mocno źle się jechało. Co z tego… jakiś hardcorowiec popyla przez duże ilości błota pośniegowego ulicami, samochodami rzuca, nim też, ale ON MUSI ROWERKIEM.

 3. Niech jeżdżą cały czas w kółko i wdychają smog. Jedyni którzy realnie przysłużą usuwaniu tego z powietrza.

 4. A co z białym rowerem jest już wyremontowany i masa będzie go wieszała czy jeszcze nie?
  A może już wisi na kładce??

 5. Przejazd masy radykalnie zmniejszy ilosc pylow zawieszonych w powietrzu…
  Ten przejazd pomoze w walce ze smogiem tyle co zmiana zdjecia profilowego na fecebooku… gratulacje dla pomyslodawcow, hehehe!!!!

 6. Mogli protestować, jak stężenie PM 2,5 było niebezpieczne dla zdrowia. Patroli na rowerach nie widziałem. Teraz niech się w nos ugryzą. Niech nago zapierniczają po ulicach jeśli im zależy by głośno o nich było. Zawężaniu ulic na pasy dla rowerów mówimy stanowcze nie.

 7. taa jak smogu nie ma to wyjadą i będą protestować, ciemna masa krytyczna.

 8. Medialna sprawa. Tylko i wyłącznie. Lobby za kasę dąży do usunięcia kotłów węglowych. Bo obecnie węglem palić najtaniej. Wiem. Mam kocioł węglowy CO. Niestety nawet…jeśli stać by mnie było na wymianę instalacji, chociaż kwoty, które refundują miasta są śmieszne w stosunku do całości inwestycji to nie ma możliwości by stać mnie było na miesięczne opłacanie rachunków za gaz ziemny tudzież olej opałowy. Mnie, osobę młodą i pracującą na etacie. A emeryci? renciści? ci poupychani w domkach po małych miejscowościach? żenua.

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas