690 680 960

Ulicami Kraśnika przejdzie pierwszy w tym mieście marsz równości

W drugiej połowie października ulicami Kraśnika przejdzie pierwszy w tym mieście marsz równości. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie HEJT STOP z siedzibą w Warszawie.

W dniu 23 października tego roku ulicami Kraśnika przejdzie pierwszy marsz równości. Organizatorami tego wydarzenia jest stowarzyszenie HEJT STOP z siedzibą w Warszawie.

– W tym dniu chcemy zamanifestować przeciwko dyskryminacji prawnej i społecznej, zwrócić uwagę na prawa grup mniejszościowych, promować akceptację społeczną oraz celebrować dumę mniejszości seksualnej – informuje przedstawicielka organizatorów marszu.

Organizatorzy informują, że marsz rozpocznie się na Rynku Starego Miasta w Kraśniku, przejdzie m.in. ulicami Lubelską, jednak dokładna trasa nie została jeszcze ustalona. Tęczowy marsz będzie liczyć ok. 4 km. Jak nas poinformowano dzisiaj do Urzędu Miasta Kraśnik wpłynęło zgłoszenie dotyczące tego zgromadzenia.

(fot. lublin112.pl)

93 komentarze

  1. Dotarła do nas informacja o planowanym Marszu Równości w Kraśniku. W pierwszej chwili ucieszyła nas ona, jednocześnie musimy zauważyć, że nie znamy i nie mamy żadnych relacji z osobami wypowiadającymi się w imieniu „Stowarzyszenia Hejt Stop z Warszawy”. Nie możemy więc odpowiadać za działania osób podających się za organizatorów tego wydarzenia. Wszystkim, którzy naprawdę chcą organizować takie wydarzenia w swoich miejscach kibicujemy i życzymy wytrwałości. Osób będących organizatorami Marszu Równości w Kraśniku nie znamy i nie możemy odpowiadać za ich działania – mamy nadzieję, że ich intencje są szczere

  2. Po co te marsze są robione żeby dzieciom mieszać w głowach.Ludzie nic nie mieli do takich ludzi dopóki nie zaczęli wychodzić na ulice.Niech śpią sobie z kim chcą i mieszkają z kim chcą ale po co wychodzić na ulice i ludzi prowokować

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska