Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ulica, którą nie da się przejść. – Jak mam być dumna z tego, że jestem mieszkanką Lublina?

Na fatalny stan odcinka ul. Nałkowskich w Lublinie zwraca uwagę nasza czytelniczka. Obecnie drogi nie da się praktycznie pokonać. Miasto zapewnia jednak, że w planach jest już budowa w tym miejscu nowej ulicy.

Roztopy dają się we znaki nie tylko mieszkańcom wsi, lecz również miast. Nie wszędzie bowiem ulice są utwardzone, a pokonanie tej, która jest ulicą tylko w nazwie, często sprawia niemałe problemy. Jedną z takich ulic, która nie posiada nawierzchni bitumicznej, jest odcinek ul. Nałkowskich w Lublinie. Po opadach deszczu, jak też w okresie wiosennym, mieszkańcy mają spory problem z dotarciem do swoich domów.

-Gdy zaczynają się roztopy, bądź kilka dni popada, nie ma jak przejść do głównej ulicy. Mieszkam na ul. Nałkowskich już przeszło 7 lat a warunki, a raczej ich brak, są skandaliczne. Odcinek przy którym znajdują się domki jednorodzinne nie ma utwardzonej nawierzchni i niestety nie zanosi się, żeby kiedykolwiek ona powstała. Zwracaliśmy się wielokrotnie w tej sprawie do miasta, jednak wszelkiego rodzaju urzędy bagatelizują sprawę. Powodem jest albo brak finansów, albo brak zgody mieszkańców. Mam dość! Jak mam być dumna z tego, że jestem mieszkanką Lublina? – opisuje nasza czytelniczka.

Tymczasem jak wyjaśnia ratusz, tzw. „stara ul. Nałkowskich” jest drogą gruntową, której stan trudno doraźnie naprawić, tym bardziej w takich jak teraz warunkach atmosferycznych. – Gdy warunki będą lepsze, będziemy mogli poszukać rozwiązania, które w jakichś sposób pomoże mieszkańcom. Rozwiązaniem jest natomiast budowa ulicy. I właśnie taki plan zamierzamy zrealizować. Aktualnie opracowujemy dokumentację techniczną dla budowy tej drogi. Projekt jest w trakcie korekt w zakresie instalacji odwadniających. Zakładam, że za około 3 – 4 miesiące będziemy już na etapie uzgodnień szczegółowych – wyjaśniał nam Karol Kieliszek z Urzędu Miasta Lublin.

Budowa tego odcinka drogi to jednak też spory koszt. Wstępne szacunki wskazują, że realizacja inwestycji, wraz z „sięgaczem” do utwardzonej ul. Nałkowskich, będzie kosztowała ponad 15 mln zł. Miasto chce wybudować drogę, która będzie miała jezdnię o szerokości 5 metrów, obustronne chodniki o szerokości 2 metrów oraz oczywiście odwodnienie i oświetlenie.

(fot. nadesłane)
2017-02-23 19:52:27

56 komentarzy

  1. od minuty 23 do 26 🙂
    https://www.youtube.com/watch?v=X8weDemIUYw
    A tak poważnie, powinni postarać się chociaż o jakieś kładki dla pieszych…

  2. łoj na nalkowskich mieszkają same buraki… szkoda dla nich drogi…żużlówka wystarczy

Wiadomości z info112