Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Węglinek: W piątek 13-go czarny kot miał szczęście. Strażacy wyciągnęli go ze studzienki

W piątek po południu strażacy uratowali kota. Zwierzę wpadło do niezabezpieczonej studzienki.

Do zdarzenia doszło w piątek w okolicach ul. Węglinek. Pan Marek, mieszkaniec Czubów, zaniepokojony odgłosami miauczenia wydobywającymi się ze studzienki znajdującej się w rejonie nasypu kolejowego, zawiadomił pracownika lubelskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jak poinformował, na dnie głębokiej na około 5 metrów studzienki znajdował się kot.

Aby wydobyć zwierzę potrzebna była pomoc strażaków z grupy ratownictwa wysokościowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 z Lublina. Po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że zwierzę wpadło do niezabezpieczonej studzienki o głębokości około 5 metrów. Po kilku minutach zwierzę było już bezpieczne. Strażacy przekazali kota w ręce pracownika schroniska.

Kot mógł przebywać około tygodnia na dnie studzienki, był wychudzony a na jego ciele było kilka kleszczy. Teraz zwierzak trafi pod opiekę lekarzy i zostanie gruntownie przebadany.

Pan Marek, który pierwszy zawiadomił służby miejskie o zwierzęciu, chciał sam wydobyć kota, przyniósł nawet swoja drabinę z oddalonego o kilkaset metrów bloku.

Strażacy poinformowali dyżurnego Straży Miejskiej o niebezpieczeństwie jakie za sobą niesie odkryta studzienka, z której ktoś zdjął jeden betonowy krąg wraz z włazem. Studzienka służyła przez pewien czas jako miejsce wyrzucania odpadów, w tej chwili jest niebezpieczną pułapką dla spacerujących po lesie i jak pokazuje powyższa historia również dla zwierząt.

2014-06-13 19:15:09
(fot. wideo lublin112.pl)

4 komentarze

  1. I jak tu wierzyć w pecha? Czarny kot, piątek trzynastego i tyle serca dobrych ludzi… Biedne zwierzątko…

  2. to nie pierwszy raz kiedy w tych rejonach ktos usuwa włazy do studzienek.zaczęło sie robic ciepło,dzień jest dłuzszy dużo dzieciaków bawi się po okolicy,aż strach pomyślec co moze sie wydarzyć gdy dziecko wpadnie do takiego miejsca

  3. Wiecznie te zdesperowane mamusie muszą wszędzie poruszać temat dzieci, masakra.

  4. widać że w tych podłych czasach są jeszcze cudowni ludzie z WIELKIM SERCEM. PANIE MARKU jest PAN WSPANIAŁYM CZŁOWIEKIEM.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo