Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Poligonowa: Kopał w ziemi, uszkodził gazociąg

Nieprzejezdna droga, brak przejścia a także dużo służb ratunkowych- Tak wyglądało popołudnie w rejonie ulicy Poligonowej w Lublinie. Ulatniał się tam gaz.

W sobotę po południu lubelskie służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że w rejonie ulicy Poligonowej został uszkodzony gazociąg i do atmosfery wydobywa się gaz. Na miejsce przyjechała policja, sześć zastępów straży pożarnej a także pogotowie gazowe. Okazało się, że gaz wydobywa się z wykopu zlokalizowanego na jednej z posesji.

Jego stężenie było spore, jednak szybko został zamknięty zawór doprowadzający i nie trzeba było ewakuować okolicznych mieszkańców. Na czas działań zamknięta dla ruchu zarówno pieszych jak i pojazdów została ulica, przy której doszło do zdarzenia.

Jak wstępnie ustalono, jeden z mężczyzn kopiąc w ziemi wykop, szpadlem uszkodził znajdujący się tam gazociąg. Działania ratowników trwały blisko godzinę.

Ul. Poligonowa: Kopał w ziemi, uszkodził gazociąg
Ul. Poligonowa: Kopał w ziemi, uszkodził gazociąg
Ul. Poligonowa: Kopał w ziemi, uszkodził gazociąg

(fot. lublin112)
2014-09-06 20:26:14

8 komentarzy

 1. To jakiś dobry szpadel musiał być.. Szkoda, że nie ma informacji po co właściciel kopał wykop.

 2. Obywatel Ciapciak

  Chciał sprawdzić przysłowie:
  „Kto pod kim dołki kopie, to sam w nie, wpada.”

 3. Może kopał dla teściowej? To by tłumaczyło nieuwagę i energię jaką włożył w tę pracę. Śpieszył się. Uwaga do służb, poszukajcie ciała. 😉

 4. To tylko ćwiczenia.

 5. No nie koniecznie obecnie to nie wiem ale był taki okres że kładli gazociągi ( a właściwie przyłączenia do posesji ) w rurach PCV , sam pamiętam jak parę lat temu mój znajomy zrobił to na swojej działce to po prostu założył zacisk z nierdzewki okręcił taśmą izolacyjną posmarował lepikiem uszczelnił pod nierdzewką i po zawodach.Po pewnym czasie po pozorem przełączenia odkopali i założyli nową rurę i nikt nawet nie zauważył.

 6. ale to chyba nie jest poligonowa

 7. kopał dół siekierką 🙂

Z kraju