690 680 960

Lublin z innej perspektywy, czyli ulicami miasta na dachu trolejbusu

Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji zrealizowało nietypowy film. Na dachu trolejbusu Solaris Trollino, na odbierakach prądu zamontowano kamerę, która zarejestrowała przejazd ulicami Lublina.

W ostatnią niedzielę sierpnia w Lublinie odbył się specjalny przejazd przegubowego trolejbusu Solaris Trollino. Korzystając z tej okazji Lubelskie Towarzystwo Ekologicznej Komunikacji wpadło na pomysł aby nagrać przejazd trolejbusu z zamontowaną kamerą na odbieraku prądu.

ZTM Lublin zakupiło 6 sztuk trolejbusu Solaris Trollino. Jest to jedyny model przegubowy.

Trasa przejazdu pojazdu wiodła po najciekawszych zakątkach miasta Lublina, w większości przebiegała pod rozłożoną trakcją nad jezdnią. Na mapie przejazdu znalazły się również odcinki trasy z użyciem zasilania dodatkowego w postaci baterii.

Pomysłodawcą i autorem filmu są przedstawiciele Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji – przy współpracy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie i Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie .

2014-09-06 18:34:22
(fot. wideo Lubelskie Towarzystwo Ekologicznej Komunikacji)

13 komentarzy

 1. no chyba nie pon najciekawszych zakątkach tylko po najmniej ciekawych!

 2. Już dawno nie komentowałem art. Redakcji.
  Faktycznie jedno z najciekawszych zakątków miasta i obskurne kamienice na Pl. Bychawskim i ul. Wolskiej zaraz na początku filmiku poza tym trakcja na os. Felin jest już chyba odebrana. W żadnym momencie filmu nie widziałem aby odbieraki prądu (Troleje) zostały opuszczone.
  Na YT @StradaOURW się nim zachwycał ja mam pewien niedosyt 🙁 , spodziewałem się czegoś lepszego

 3. A czy ktoś zwrócił uwagę, że kierujący trolejbusem wjeżdżając z Wolskiej w Dr. Męcz. Majdanka przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle ? Oj śliski film 😉

 4. jakby wczepić kamerę na trajtka jadącego przez jakieś bardziej reprezentatywne częśći miasta to byłby świetny materiał na promocję miasta a tak- ciekawostka i pokazanie raczej średnio ciekawych miejsc w Lublinie

 5. Kiepsko obserwujesz. Żółte zapaliło się jak już wjeżdżał na zebrę, a w miejscu trolejbus się nie zatrzyma. Według Ciebie kierowca miał gwałtownie zahamować i blokować przejście?

 6. kierowca skręcił z wolskiej w drogę męczenników majdanka na czerwonym, przed placem bychawskim zmienił pas na linii ciągłej, wyprzedził prawym pasem „L” na drodze męczenników majdanka. Ciekawe czy stróże prawna zajmą sie zagrozeniami jakie spowodowal kierowca.

  • W terenie zabudowanym można wyprzedzać prawym pasem.

  • Co do linii ciągłej mogę się zgodzić bo na ten pas mógł wjechać zaraz po zjeździe ze skrzyżowania ul. Piłsudskiego i ul Lubelskiego Lipca ’80 , ale do reszty „przewinień” niestety nie , w tych przypadkach nie masz racji.

   • Niby tak, ale nie do końca. Nie mógł wjechać zaraz po zjeździe z skrzyżowania, bo nie pozwala na to współpraca sieci z odbierakami (rozjazd). Potem długo nie mógł zmienić pasa, ponieważ w lewym lusterku widzi tylko swój bok…

 7. do kompletu z najciekawszych miejsc zbrakło tylko nowej wizytówki Lublina „mostu w budowie” na ul. Kunickiego,czekałam na to i się niestety zawiodłam 🙁

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej