Ul. Konstantynów: Samochody nagminnie blokują przejazd

Mieszkańcy lubelskiego osiedla Błonie skarżą się na niezwykle utrudniony przejazd ulicą Konstantynów. Blokują go parkujące na zakazie samochody.

Pomimo znaków zakazu parkowania na ulicy Konstantynów, położonej tuż przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, kierowcy przyjeżdżający w odwiedziny do swoich bliskich nagminnie parkują tam swoje auta znacznie blokując przejazd tą i tak wąską uliczką. Mieszkańcy pobliskiego osiedla skarżą się, że problem występuje od dawna, jednak ostatnio tak się nasilił, że ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo, gdyż kierowcy potrafią zostawić samochody nie zwracając uwagi że jest to ulica a nie parking.
.
-Najgorzej jest, jak w wolne miejsce chce wjechać osoba nie mająca doświadczenia w parkowaniu w kopercie- wyjaśniał nam jeden z okolicznych mieszkańców, – zostawiają wtedy samochody w poprzek, nie dość że zajmują jeden pas jezdni, to na dodatek wystający tył utrudnia przejazd drugim pasem. A są to w zdecydowanej większości auta spoza Lublina. Kierowcy za wszelką cenę chcą oszczędzić te kilka złotych, które trzeba zapłacić za wjazd na parking przed szpitalem- dodaje mężczyzna.

Gdy w czwartek rano pojechaliśmy na miejsce, okazało się, że był już tam patrol Straży Miejskiej, który zaprowadzał porządek wśród parkujących nieprawidłowo samochodów. Jak się okazało, praktycznie codziennie mają tam pełne ręce roboty. – Praktycznie każdego dnia strażnicy interweniują w tym miejscu- tłumaczy Robert Gogola z lubelskiej Straży Miejskiej. -Dzwonią do nas zarówno okoliczni mieszkańcy, jak i sami reagujemy widząc nieprawidłowo zaparkowane auta. Tylko dzisiaj rano, patrol zastał na miejscu 12 pojazdów stojących na zakazie, z czego na miejscu zastano 4 kierowców tych aut. Łącznie funkcjonariusze wystawili 4 mandaty karne, 5 kierowcom wypisano wezwania do stawienia się w naszej siedzicie celem wyjaśnień a wobec trzech osób zastopowano pouczenia- dodaje Robert Gogola.

Przypominamy że za parkowanie w miejscu zabronionym grozi mandat w kwocie do 100 złotych i jeden punkt karny, a strażnicy miejscy zapowiadają że będą to miejsce odwiedzać jak najczęściej.
null
null
null
null
(fot. Lublin112)

2013-08-22 21:10:07

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021