Ul. Janowska znów zostanie zamknięta pod wiaduktem. Kierowców czekają objazdy, inaczej pojadą autobusy

Wykonawca prac związanych z remontem wiaduktu kolejowego nad ul. Janowską po raz kolejny zapowiedział wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Ulica zostanie zamknięta zarówno dla samochodów jak też pieszych.

W środę 22 kwietnia po raz kolejny wyłączony z ruchu pojazdów zostanie odcinek ul. Janowskiej pod wiaduktem kolejowym. Jest to związane modernizacją linii kolejowej Lublin – Dęblin a dokładnie z remontem wiaduktu. Zmiana w organizacji ruchu zostanie wprowadzona od godziny 8 rano. Wykonawca prac zapowiedział również zamkniecie chodnika pod wiaduktem.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami Diamentową, Romera, Nałkowskich i Żeglarską. To oznacza również zmianę trasy linii nr 8, która w obu kierunkach kursować będzie ul: Krężnicką, Żeglarską, Nałkowskich, Romera, Diamentową, Krochmalną i Nadbystrzycką. Dodatkowo w celu obsługi komunikacyjnej mieszkańców ul. Janowskiej uruchomiona zostaje tymczasowa linia zastępcza nr 708 kursująca po trasie: Janowska – stacja pomp – Janowska – Żeglarska – Nałkowskich – Romera. W czasie trwania objazdów nie będą obsługiwane przystanki Koło 01 i 02 oraz Wąwozowa 01 i 02.

Wznowienie ruchu zaplanowano w piątek 24 kwietnia o godz. 18:00. Otwarta zostanie jednak tylko jedna jezdnia. To oznacza, że w dalszym ciągu będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

(fot. lublin112)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. A czy wykonawca nie zapowiedział przypadkiem, kiedy zmierza skończyć przebudowę? No pewnie że nie, bo głupio zapowiadać wydarzenia, które będą miały miejsce za 7 lat.

  • A zapowiedział. Mają skończyć po tym jak wszystkim nie będzie się już chciało leżeć i wezmą się do roboty.

 2. To już jest komedia. Szybciej by chyba było przekopać tam tunel.

 3. Jak długo jeszcze kurłaaaa?

 4. Ile to już lat? Sto lat temu szybciej budowali i to ręcznie haha

 5. Szybciej skończy się epidemia niż ten wiadukt zrobią.

 6. kolejowi badziewiarze kradną czas, bo mogą !!!!!

 7. wiecie co to już wcale nie jest śmieszne to jest TRAGICZNE w swojej głupocie! chinczyki potrafią zbudować 20 piętrowy budynek w tydzień! a ci z durnym wiaduktem pier… się już parę lat i końca nie widać! to samo z diamentową:/ żeuna.. nikt nie ponosi odpowiedzialności.. takie ło nie/rządy naszej „elyty” a tfuuu :/

 8. podejrzewam, że to ci sami kolejowi badziewiarze
  przez prawie rok remontowali prosty przejazd
  w Niedrzwicy Dużej … po roku dalej w nim grzebią !!!!

  • jest jeszcze lepiej, bo Lublin-Warszawa rozgrzebała Astaldi, zobaczyła że za tanio krzyknęła i powiedziała „e-eee”. i przy tych rozgrzebanych torach dopiero robili nowe postępowanie przetargowe i wejście innych ekip na roboty…

 9. powinni płacić codziennie kary na blokowanie połowy miasta! to by się zmobilizowali…
  jak można tyle lat przebudowywać 300 metrów torów? przy tych wiaduktach robotnicy są ze 4 razy w miesiącu, a na trzypasmówce permanentnie jeden pas przejezdny (Diamentowa). albo robię wiadukty, zrobię i idę dalej, albo pracuję gdzie indziej i rejonu wiaduktów w ogóle nie zaczynam!

 10. Kto to robi ile lat jeszcze mega tempo kiedy miał być odbiór tego mostu chyba dwa lata temu kiedy miał być zakończenie prac czego tego nie piszą

 11. U nas to już taka tradycja. Cały czas musimy mieć coś w budowie. Mieliśmy teatr w budowie, to teraz mamy wiadukt w budowie.

  • O przepraszam – wiadukt jest w remoncie.

   • No tak… Tylko Teatr w budowie wręcz automatycznie przeszedł w Teatr w remoncie, zanim budowa się zakończyła. Tutaj tak właściwie, to nie jest remont, tylko stawianie wiaduktu od nowa. Więc w zasadzie można mówić o wiadukcie w budowie.

 12. najwyrazniej o remoncie zdecydował ten sam idiota , który dowodzi remontem zatok autobusowych na al.Kraśnickiej. 5 mcy robili i jeszcze nie wszystko skończone, bo beton musi wyschnąc w okreslonej temperaturze przez 28 dni i dlatego robili w …. zimie.
  przy normalnym ruchu i temperaturach , zamiast w wakacje w lecie kiedy nie ma ruchu az takiego

 13. A rowerem nad zalew to przez Choiny?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9591zł -0.54%
  • GBP 4.9043zł 0.39%
  • EUR 4.4465zł -0.44%
  • CHF 4.1804zł -0.03%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET
   Zaproszenie na akcje terenowego poboru krwi RCKiK w Lublinie