690 680 960

Ul. Janowska: Mężczyzna utknął pod wiaduktem. Uratowali go strażacy alpiniści

Kilkanaście osób brało udział w akcji ratunkowej, która odbyła się dzisiejszej nocy przy ulicy Janowskiej w Lublinie. Ratowano młodego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło około godziny 23:50 w nocy z soboty na niedzielę. Lubelskie służby ratunkowe zostały powiadomione o mężczyźnie, który został uwięziony na kilkumetrowej wysokości pod wiaduktem kolejowym. Na miejsce przyjechała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja.

Mężczyzna znajdował się na betonowej podporze, na której ustawiona jest konstrukcja wiaduktu. Ponieważ niemożliwa była ewakuacja poszkodowanego ani z dołu, ani także od góry, o pomoc poproszono alpinistów. Na miejsce przyjechała specjalna grupa ratownictwa wysokościowego z Państwowej Straży Pożarnej.

Ratownicy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy a następnie za pomocą sprzętu alpinistycznego zwieźli go na dół i przekazali załodze pogotowia ratunkowego. Został on przewieziony do szpitala, miał niewielkie obrażenia, m.in. rany cięte a także urazy od upadku z wysokości.

Nie są znane przyczyny, w jakich okolicznościach mężczyzna znalazł się w tym niebezpiecznym miejscu.

(fot, wideo – lublin112)
2014-05-04 10:39:16

6 komentarzy

 1. To jak, zaczynamy dyskusję od nowa ? 😉

  • Panie Mariuszu, przyszła nowa zmiana w redakcji, a my nie zamierzamy prowadzić nie mającej jasnego celu dyskusji. Pozdrawiamy i życzymy miłego wieczoru.

   • Ale czemu wszystko zostało usunięte? Przecież nie było wulgaryzmów ani ostrych inwektyw tylko szeroka dyskusja… taka cenzura to jedynie komuną zajeżdża…

   • Ale słabo. Czy nie ma tam u Was nikogo kompetentnego, kto potrafi przyznać sie do błędu i zmienić tytuł, zamiast usuwać wczesniejsze komentarze jak gdyby nigdy nic ? Miałem o Was lepsze zdanie, a Wasze komentarze były na poziomie gimnazjum.

    Teraz bardzo mocno zastanawiam się nad odlubieniem Waszej strony na fb 🙁

 2. wolne media……

 3. HAŃBA!!

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas