Ul. Grygowej: 7 ton w pojeździe o masie rzeczywistej 3,5 tony

5 marca w Lublinie inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego monitorowali okolice wiaduktu na ulicy Grygowej, po którym mogą poruszać się wyłącznie pojazdy o masie rzeczywistej do 3,5 tony. W czasie kontroli wpadł pojazd, który przewoził dużo za dużo ładunku.

W trakcie czynności obserwacyjnych inspektorzy zauważyli mocno obciążony samochód dostawczy marki Iveco. Według dokumentów rejestracyjnych auto mogło przewozić 750 kg. Z treści dokumentów przewozowych wynikało jednak, że jest go dużo więcej. Podjęto decyzję zważenia pojazdu na wadze stacjonarnej.

-Jak się okazało ładunek ważył blisko 7 ton, co oznacza iż kierujący niemal dziesięciokrotnie przekroczył dopuszczalną ładowność kierowanego pojazdu. Niewątpliwie takie przekroczenie mogło doprowadzić do nieszczęścia. Podstawowe elementy konstrukcyjne w żaden sposób nie dawały gwarancji bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. Samochód nie został dopuszczony do dalszej jazdy. Kierowca oprócz mandatu musiał dokonać przeładunku. Ponadto z uwagi na niesprawny układ hamulcowy oraz oświetlania pojazd nie został dopuszczony do kontynuowania przewozu – informuje rzecznik WITD.

2014-03-06 20:45:21
(fot. WITD Lublin)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. szkoda mi pana a jak wysoki był mandat?

 2. Szkoda, ze nie stali w ubiegłym tygodniu kiedy to jakaś mądra inaczej pani prula pod prąd przez wiadukt i zdziwiona była, ze jej światłami migają…

 3. nie pierwszyzna ze pod prad ja zaczynam wyjezdzac tam na czolowke moze zaczna w koncu patrzec na znaki a nie na dupy.

 4. 7000 kg mogła wynosić rzeczywista masa całkowita. Ta zabudowa ma długość około 4 m.Co daje możliwość załadunku 6 palet (80 x 120). 1 paleta na której jest 9 x 14 x 4 butelki ważące po 1,5 kg co daje 756 kg + opakowania folia i waga palety RAZEM ok 800 kg. 6 x 800 kg = 4,8 t.
  Niestety ten samochód waży netto sam blisko 3,5 t i niema możliwości załadunkowych.

  • Zabudowa 8-paletowa. Facet miał 5 palet hoop coli 2-litrowej i 2 palety muszynianki 1,5-litrowej. Ma szczęście, że załadował to na Iveco bo Sprintera już by przełamał. Ogólnie praktyka jest taka, że max 2-3 tony można na Iveco załadować i jeszcze jakoś się jedzie ale w tym przypadku 7 ton to już przegięcie.

 5. takie po****ane prawo

 6. Niech ładuja im jeszcze więcej na te busy po sam sufit najlepiej, to może w końcu ITD się wezmie za te busy a nie tylko ciezarowek się czepiają za byle co.

 7. Niestety taki ładunek powinien pojechać na ciężarówce a nie na busie, ale jak się nie chce płacić kierowcom z kat C tylko B to tak jest…

 8. Ja się pytam kto piszę te brednie na lublin 112 ??? Widuję ten samochód codziennie i prawda jest taka że była kontrol, posypały się mandaty ale nic więcej !!! auto ani nie było przeładowywane ani też nie zostało zatrzymane, kierowca dostał mandat i pojechał dalej 🙂 a 7 ton co całkowita masa auta dostawczego a nie ładunku który przewoził… niech autorzy lublin112 nie tworzą jakiś nowych historii które nie pokrywają się w ogóle z rzeczywistością tylko ewentualnie lepiej się doinformują. Pozdrawiam 🙂

  • Szanowny Grzesiu sugerujesz, że funkcjonariusze WITD z Lublina kontrolujący pojazd kłamią? Prosimy czytać ze zrozumieniem ..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online