Ul. Dragonów: Włamanie do siedmiu lokali usługowych. Sprawców szuka policja

Nieznani sprawcy włamali się do kilku lokali usługowych przy ul. Dragonów. Podczas poszukiwań prawdopodobnie pieniędzy zdewastowali wyposażenie niemal wszystkich z nich.

O sprawie włamania poinformowali nas w niedzielę właściciele lokali użytkowych zlokalizowanych w budynku Domu Kultury „Błonie” przy ul. Dragonów. Nieznani sprawcy (lub sprawca) w nocy z soboty na niedzielę włamali się do siedmiu lokali: szewca, fryzjera, stomatologa, pizzerii, magla, firmy zajmującej się drukiem cyfrowym oraz do biura reklamy i przesyłek.

Złodzieje prawdopodobnie za pomocą łomów wyważyli wszystkie drzwi, splądrowali wnętrza pomieszczeń i ukradli znajdującą się tam gotówkę. Jak mówią właściciele firm, nie zginęły przedmioty wartościowe m.in. w postaci sprzętu elektronicznego. Rabusie narobili za to dużo zniszczeń przeszukując pomieszczenia. W każdym z nich zniszczone są drzwi wejściowe, w niektórych wyłamane z zawiasami albo wyłamane w połowie.

Jak nam przekazał jeden z właścicieli, z biura przesyłek zginęło kilkanaście przesyłek oraz kilka zostało opróżnionych z zawartości a kilka zostało skradzionych.

W niedzielę na miejscu trwały czynności policyjne oraz przesłuchiwano właścicieli firm prowadzących działalność w DK Błonie. Straty spowodowane włamaniem sięgają kilkunastu tysięcy złotych. Trwa ustalanie sprawców włamania.

2015-11-23 20:04:28
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

9 komentarzy

  1. skok stulecia….

  2. Właściel lokalu

    Zapomnieliście Państwo dopisać że w biurze z przesyłkami gdzie jak się dzisiaj okazało kilkanaście przesyłek oraz kilka zostało opróżnione z zawortości i kilka jest skradzionych. Proszę o uzupełnienie.

  3. tak trzymac

  4. Drzwi z papieru – paralityk by się włamał…

    • Przypomina mi się interwencja policji naście lat temu u mojego sąsiada – tam drzwi były solidne, zamki patentowe, łańcuch, bolce antywłamaniowe etc. Rosły policjant znudzony proszeniem o uprzejme otwarcie wyżej wymienionych drzwi i potraktowaniu ich z buta za zgodą prokuratora po prostu położył je na podłodze razem z futryną…

  5. Co się dzieje na tym osiedlu ? w nocy z piątek na sobotę ktoś włamał się do mojego zbiornika paliwa w aucie i totalnie go opróżnił – sprawa została zgłoszona ale oczywiście żadnych świadków… widzę ze coraz gorsze rzeczy się dzieją… Mieszkańcy błoni jeżeli widzicie cokolwiek podejrzanego zgłaszajcie to!

  6. O nie dobrze się dzieje na tym osiedlu, mieszkam bardzo krótko na tym osiedlu przy ul Ułanów i uważam że powinno być więcej patroli policji w godz.wieczornych.Pełno jest na osiedlu towarzystwa które często przebywa pod klatkami jak i pod sklepami które wszystkim dobrze są znane.Do rozważenia poddaje temat dla czytających i Policji!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy