Ul. Abramowicka: O włos od potrącenia i zderzenia, czyli wjazd na czerwonym świetle

8 sierpnia wideorejestrator zamontowany w aucie naszego Czytelnika uwiecznił manewr kierowcy, który zignorował czerwone światło na sygnalizatorze.  Opel o mały włos nie potrącił pieszych oraz uniknął zderzenia z innym pojazdem.

Do zdarzenia doszło 8 sierpnia około godziny 15 w rejonie nowo wyremontowanego skrzyżowania ul. Kunickiego, Abramowickiej, Głuskiej i Sierpińskiego. Na nagraniu widać jak rozpędzony opel wjeżdża na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze. Piesi cudem unikają potrącenia, wręcz odskakują na bok a kierowca auta wyjeżdżającego z ul. Sierpińskiego w ostatniej chwili zauważa, że z boku nadjeżdża pojazd, który nie powinien znaleźć się na skrzyżowaniu.

Apelujemy do kierowców o większą rozwagę i zwracanie szczególnej uwagi na sygnalizację. Być może jeszcze niektórzy w miejscu opisywanego skrzyżowania jeżdżą na pamięć…ale w tym miejscu stoi sygnalizacja, do której należy się stosować.

2014-08-24 14:05:25
(fot. wideo Czytelnik Wojciech Nowy)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. A chcą zmienić prawo żeby takich delikwentów nie pokazywać w internecie, idioci w tym rządzie, LBL nie dziwi mnie to.

 2. LBL 20443, i ma już mandacik. 🙂 Gratulacje dla nagrywającego, przez takich kretynów co na filmie ludzie giną.

 3. Ciupciasek zwyczajny

  Nie zaprzeczam, że takie zachowanie jest nierozważne i naganne, ale gdyby wszyscy posiadający wideo rejestratory jazdy zechcieliby publikować takie i inne wydarzenia okazałby się, że to wyżej opisane nie jest tak znowu rzadko spotykane.

 4. W takich przypadkach wnosi się „Doniesienie Publiczne”do odpowiednich służb.Polskie prawo cos takiego przewiduje.

  • Pan Sołtys z Lublina

   Nie warto, Koleś. Mniej lub bardziej uprzejmie i z dobrej woli doniesiesz, a potem będziesz ciągany na przesłuchania na policję, do prokuratora, do sądu. Procedury są takie zawiłe, że szkoda czasu i zdrowia na te wizyty. Niech sobie sami łapią na tyle ile chcę i mogą.

  • Racja panie Sołtysie.
   Samo nagranie jest nic nie warte bez zgłoszenia.
   A zgłaszając należy podać swoje dane. Następnie złożyć zeznania.
   Jak gość nie przyjmie wyroku nakazowego to zgłaszającego czeka wizyta w sądzie i to pewnie nie raz bo raczej na jednej rozprawie się nie skończy,

   Szybko się odechce kapowania takiemu delikwentowi jak pojeździ po naszych kochanych instytucjach typu. policja czy sąd.

 5. NIECH SIE ****** NAUCZY PATRZE W PRAWO I LEWO TEN ***** Z LANOSA PRZEZ NIEGO MALO CO PRZYJACIELA NIE STRACILEM **** STAREGO ******

 6. Bo wczoraj tych świateł tu jeszcze nie było…

 7. mieszkam w okolicy Abramowickiej.. od czasu jak zrobili drogę zrobiło się na niej bardzo niebezpiecznie. Pomijam fakt „zagubionych” kierowców na światłach, ich ostrego hamowania i przejeżdzania na „późnym” pomarańczowym… dalszy odcinek stał się idealnym miejscem do rozpędzania się ile fabryka dała. Przechodzenie przez przejście grozi potrąceniem, bo kierowcy pędzą na łep na szyję po super nowej ,równej drodze… Wjazd do mnie w uliczkę jako jedyny został zrobiony bez pasa zjazdowego w związku z czym pojazdy jadące za mną pojazdy wyprzedzają pasem do skrętu w lewo.. poprostu masakra!!! Nigdy nie było tu tylku wypadków co w ostatnich tygodniach!
  Apeluję o rozwagę!!!

 8. A takie pytanie z innej beczki…. Jakim rejestratorem uwieczniono ten „wyczyn” gdyż jakość nagrania jest naprawdę niezła jak na kamerkę mobilną.

 9. codziennie widzę jak walą na czerwonym piesi boją się przechodzić przez przejścia , miałem tak ostatnio dochodzi kobieta do przejścia zatrzymałem się ale ona czeka aż będzie pusto całkiem na drodze i tu postąpiła bardzo dobrze że była bardzo ostrożna bo po chwili obok mnie przejechało auto z dużą prędkością ona czekała dalej ja ruszyłem , nie wiem gdzie ludzie pędzicie po śmierć ?

 10. To co się dzieje na Krakowskim ( skrzyżowanie z Wieniawską) to zgroza….tu następuje popis świadomego przejazdu na czerwonym….brak słów.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach