Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ukwiecą Lublin na wiosnę. Miasto zamawia tysiące sadzonek

Na słupach oświetleniowych, barierach w pasie dzielącym jezdnię, czy też płotkach odgradzających ulicę od chodnika pojawią się donice z kwiatami. Miasto szuka właśnie firmy, która dostarczy rośliny i zajmie się ich pielęgnacją.

Miejscy urzędnicy rozpoczęli poszukiwania firmy, która zajmie się wiosennym ukwieceniem lubelskich ulic. Chodzi o wykonanie nasadzeń ozdobnych z roślin jednorocznych, a także ich pielęgnację aż do jesieni. Zastrzeżono, że rośliny powinny być najwyższej jakości, wykwitnięte do 50% z dużą ilością pąków, jednolite, zdrowe, czyste odmianowo, niezwiędnięte i nieuszkodzone. Do tego bryła korzeniowa musi być prawidłowo uformowana, dobrze przerośnięta korzeniami, wilgotna i nieuszkodzona.

Wśród zamawianych roślin jest 3076 szt. petunii kaskadowej, 1260 szt. pelargonii bluszczolistnej zwisającej w czerwonym kolorze, 1022 szt. wilca ziemniaczanego, 1016 szt. plektrantusa koleusowatego w białozielonym kolorze, 53 szt. paciorecznika o pełnych czerwonych kwiatach a także 30 szt. trzcinnika ostrokwiatowego.

Kwiaty pojawią się w donicach umieszczonych na słupach oświetleniowych przy Krakowskim Przedmieściu, ul. Królewskiej, Rynek i na Placu Zamkowym, skrzynkach zawieszonych na barierach w pasie dzielącym ul. Jana Pawła II na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Filaretów, płotkach na ul. Lubartowskiej, a także donicach przy ul. Świętoduskiej, Bernardyńskiej, Muzycznej i al. Tysiąclecia. Pojawią się również konstrukcje kwietnikowe w postaci małych i dużych piramid. Ich lokalizacja zostanie dopiero ustalona.

(fot. lublin112)

13 komentarzy

  1. W centrum doniczki z kwiatami, a na Dziesiątej „wychodki” z kupami. Miasto wydaje tysiące na kwiatki, a nie stać ich, żeby ludziom podłączyć wodociąg i kanalizację do budynku(znk) w XXI wieku.

  2. A moze skonczyc z tymi gigantycznymi donicami które zbyt czest zajmuja miejsce na chodnikach. Lepiej więcej donic ale mniejszych prostokątnych które mogłyby być ustawiane na chodnikach tak aby uniemoxliwic parkowanie a jednocześnie oddzielić trochę pieszych od jezdni. Spełniłyby funkcję upiększania miasta podwójnie BO KWIATY ZAMIAST SAMOCHODOW NA CHODNIKACH TO DOBRY POMYSŁ

Z kraju