690 680 960

Plaga kradzieży katalizatorów w Lublinie. Złodzieje działają kilka minut i znikają (zdjęcia)

Od pewnego czasu na terenie Lublina złodzieje nagminnie kradną katalizatory. Dzisiaj otrzymaliśmy kolejną wiadomość dotyczącą tego procederu.

Od kilku miesięcy w Lublinie, na parkingach rozsianych po mieście, najczęściej nocami, działają złodzieje katalizatorów. Do kradzieży dochodzi w różnych częściach miasta, od Czechowa po Felin.

Nasi Czytelnicy od pewnego casu informują nas o tym procederze. Wycięty katalizator z pojazdu to strata od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Złodzieje podjeżdżają pod upatrzone auto, a następnie w kilka minut wycinają katalizator i znikają z miejsca przestępstwa. Do kradzieży w ostatnim czasie doszło m.in. na Felinie, Czechowie i Czubach.

W lutym 2021 r. lubelscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Gruzji w wieku 26 i 31 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące łącznie 10 kradzieży katalizatorów o wartości blisko 20 tysięcy złotych. Mężczyźni decyzją prokuratora zostali oddani po dozór policji.

Od tamtego czasu na terenie Lublina niestety nadal dochodzi do kradzieży katalizatorów. Poszkodowani za naszym pośrednictwem apelują do mieszkańców, aby zwrócili szczególną uwagę na podejrzane osoby kręcące się nocą na parkingach, a także proszą wszystkie osoby, które były świadkami kradzieży o kontakt z policją.

(fot. nadesłane)

27 komentarzy

 1. Wystarczy wejść na olx i zibaczyć ogłoszenia,w Bychawie skupują takie rzeczy jak katalizatory i dpf i wątpię że tak wszystkich weryfikują.

  • W całej Polsce jest kilka tysiecy skupow, w samym Lublinie jest ze 6. Na pewno nie sprzedają na miejscu tylko gdzieś wywoza do innego województwa.

 2. Ktoś od tych sk**** to skupie. Tymi się zajmijcie. Jest klient na to i jest złodziej.

 3. Dokładnie kto to kupuje. Tak samo jak z wypalanymi kablami lub pokrywami studzienek czy krzyże z cmentarza. Jakby nie mieli gdzie wprzedać to by nie kradli

 4. Zgadzam się z poprzednikami. Jeśli nikt tego by nie skupowal nie byłoby kradzieży, ale żyjemy przecież w państwie prawa i sprawiedliwości:)
  Jajoglowi mają ważniejsze sprawy na głowie niż tworzenie rozsądnego prawa. A tak swoją drogą, dozór policyjny dla tych gagatkow?
  Może jeszcze podziękować im że milycja się musi uczyć od nich???
  Śmiech na sali, ale na pewno nie tym, którym ów sprzęt wycięto.
  Żal tego słuchać, czytać. Jak kto woli.
  A podobno żyjemy w państwie prawa….

 5. Złapanemu złodziejowi ucinać jaja. Pod warunkiem, że ma.

 6. Dozór za czyn szkodliwy społecznie? Hahaha. Niezbyt odstraszający środek.

Kursy walut

 • USD 4.4074zł -0.57%
 • GBP 5.3351zł 0.26%
 • EUR 4.7402zł -0.16%
 • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas