Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna przeprowadziła się ze Starego Miasta na deptak (zdjęcia)

Od dzisiaj Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna funkcjonuje w nowej siedzibie. Zlokalizowana jest ona na parterze kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 6, a więc przy deptaku. To samo dotyczy punktu informacji turystycznej.

W piątek miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz prowadzonego przez nią punktu informacji turystycznej. Oprócz Dyrektora i członków zarządu Organizacji, wzięły w nim udział władze województwa lubelskiego marszałek Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Michał Mulawa. Przeprowadzka z kamienicy przy ul. Jezuickiej związana była z wygaśnięciem umowy najmu. Nowe miejsce znaleziono przy deptaku.

Parter budynku został zaadaptowany na potrzeby Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej, natomiast na pierwszym piętrze zlokalizowane są biura oraz sale konferencyjne. Informacja turystyczna zyskała nową, atrakcyjną aranżację dostosowaną do obsługi turystów w tym również z niepełnosprawnościami. Do dyspozycji odwiedzających nasz region przygotowane zostały specjalne funkcjonalności, np. zgodne z systemem ogólnopolskim oznakowanie „i”, plafon informacyjny w witrynie, pozwalający na uzyskanie podstawowych informacji po zamknięciu ośrodka, bezpłatne Wi-Fi oraz komputer i tablet do samodzielnego wyszukiwania informacji.

Jest też wypożyczalnia rowerów, przechowalnia bagażu, gniazda do ładowania telefonów, audioprzewodniki oraz kącik dla najmłodszych. Można też wyrobić sobie kartę turysty, jak też zakupić pamiątki i produkty regionalne z naszego regionu. Została również zaplanowana przestrzeń ekspozycyjna przeznaczona na wystawy fotografii oraz wydarzenia promujące województwo lubelskie.

Głównym celem działalności Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która funkcjonuje w Lublinie od 2004 roku, jest promocja województwa lubelskiego. Odbywa się to we współpracy z samorządami, przedsiębiorcami turystycznymi, instytucjami kultury, stowarzyszeniami i uczelniami. Organizuje również kampanie promocyjne, targi turystyczne czy szkolenia, wydaje materiały promocyjne, realizuje również projekty wspierające rozwój turystyki w województwie lubelskim.

(fot. LROT)

5 komentarzy

  1. jak patrzę na tych trzech pisiorów na zdjęciu to jakbym widział tow. Gierka ze switą otwierającego ch.wieco i po co, pisowska megalomania i przy okazji mitomania, po kij Polsce pisiorstwo i Kaczor- dyktatorek

  2. Renifer weź nie obrażaj Pana śp. Gierka… Kaczor mógłby co najwyżej buty czyścić Edwardowi…

  3. Patrzę i oczom nie wierze …brak dobrodzieja z kropidłem ,jakże to tak otwierać cokolwiek bez poświecenia?

  4. Następna grupa darmozjadów. Ci to sobie potrafią znaleźć dojście do publicznego koryta. Nic nie umieją a kasiorę trzepią.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)