690 680 960

Ukradli z kościoła świeczniki. Wpadli, bo przyszli jeszcze raz (zdjęcia)

Parczewscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z jednego z kościołów na terenie miasta ukradli świeczniki. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek po południu policjanci z Parczewa przyjęli zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn, którzy na terenie Bazyliki Mniejszej w Parczewie mieli niszczyć świece przy jednym z bocznych ołtarzy. Po zwróceniu im uwagi, mężczyźni pospiesznie opuścili świątynię.

Jak ustalili policjanci, sprawcy przygotowywali wykonane z mosiądzu świeczniki do wyniesienia z kościoła. Co więcej, proboszcz zauważył brak dużego lichtarza wykonanego z takiego samego materiału.

Po kilkunastu minutach mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży i przyszli po kolejne łupy. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Skradziony kilka dni wcześniej lichtarz kryminalni znaleźli na dwóch skupach złomu. Złodzieje rozmontowali go, aby nie wzbudzać podejrzeń. Po skompletowaniu wrócił do świątyni.

32-latek i 62-latek będą wkrótce za swój czyn odpowiadać przed sądem. Mieszkańcom gminy Parczew grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Parczew)

3 komentarze

  1. Jak dzisiaj wchodzą kraść do kościoła to jutro pójdą do szpitala, i ukradną aparat podtrzymujący życie pacjentowi. Ze na skupie złomu się nie połapali.

  2. Pod pręgierz obu łyków i wybrać 100 chłopa i każdemu po kiju żeby wlali po 10 w d… Lepsze by bylo niż pucha.

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas