690 680 960

Ukradli tablice z grobów żołnierzy AK. Kto widział sprawców?

Policjanci z Opola Lubelskiego poszukują sprawców kradzieży tablic z grobów żołnierzy Armii Krajowej. Złodzieje zdemontowali łącznie sześć tablic, a dwie uszkodzili.

Policjanci z Opola Lubelskiego zostali powiadomieni przez jedną z mieszkanek Opola Lubelskiego o tym, że pod koniec lipca nieznani sprawcy ograbili sześć grobów żołnierzy Armii Krajowej znajdujących się na opolskim cmentarzu.

– Złodzieje zdemontowali i ukradli sześć metalowych tablic nagrobnych, dwie zaś uszkodzili powodując straty wartości około 1500 zł. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcy mogą próbować sprzedać tablice w punktach skupu złomu – informuje asp. sztab. Edyta Żur z opolskiej Policji.

Osoby, które posiadają informacje na temat losu tablic lub sprawców kradzieży proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Opolu Lubelskim pod nr tel. (81) 828-82-10 bądź pod numer alarmowy 997. Policja zapewnia anonimowość.

– Apelujemy również do właścicieli i pracowników skupów złomu, aby zwrócili uwagę na to, czy w ostatnim czasie ktoś próbował sprzedać metalowe tablice wyglądem zbliżone do zamieszczonej na zdjęciu. Jest to istotne dla nas wszystkich, by przedmioty stanowiące dziedzictwo narodowe wróciły na miejsce, a sprawcy tej dewastacji ponieśli zasłużoną karę – dodaje asp. sztab. Edyta Żur.

68-110460

2017-08-07 12:38:00
(fot. Policja Opole Lubelskie)

9 komentarzy

 1. ubolskie scierwo odreagowało.

  • Nie dorabiaj teorii spiskowych bo po prostu żul na wódkę wziął…? Kogo interesują jakieś tam pomniki? Budujcie sobie na każdym rogu… byle za swoje..!!!

 2. Scierwo ukradlo i scierwo od nich kupi.

 3. Pewnie to byli obroncy demokracji i wolnosci w Polsce zrobili to dla poprawy stosunków z niemcami

 4. może to prowokacja i robota „zielonych ludków” za usuwanie pomników?

 5. A Kury A Kaczki zapytajcie może widzieli akowcy co tam leżą

 6. Jesli sie nie ma honoru i wiezow ze swoim krajem tak wlasnie jest. Ale to dziala w obie strony pewnie to jakies ofiary zyciowe…

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas