Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradli kobiecie torebkę na cmentarzu. W środku było 6 zł, telefon i dokumenty

Parczewscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży damskiej torebki na cmentarzu. 19 i 17-latek usłyszeli już zarzuty, wkrótce staną przed sądem.

W minioną sobotę po południu na terenie cmentarza w Parczewie doszło do kradzieży torebki stojącej na jednym z nagrobków. Kobieta robiąca porządki na grobie najbliższych była tak pochłonięta swoją pracą, że nie zauważyła jak z nagrobka zniknęła jej torebka, w której był telefon komórkowy, klucze, dokumenty oraz pieniądze w kwocie 6 złotych.

Poszkodowana zdążyła zauważyć dwóch młodych mężczyzn opuszczających cmentarz i zapamiętała jak wyglądali. Ich rysopisy zostały przekazane dyżurnemu. Po kilku minutach został zatrzymany pierwszy z nich. Był to 19-latek z gminy Parczew. Mężczyznę rozpoznała pokrzywdzona.

Chwilę później został zatrzymany jego kolga, także mieszkaniec gminy Parczew. Początkowo obaj tłumaczyli policjantom, że to pomyłka, jednak ich tłumaczenia były na tyle nieudolne, że w końcu przyznali się do kradzieży. Wskazali też miejsce gdzie wyrzucili torebkę oraz miejsce gdzie ukryli telefon.

19 i 17 latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Torebka wraz z cała zawartością wróciła do właścicielki. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży. Obaj przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. 6zł? – niska szkodliwość społeczna.

  2. Gdyby ten młodzieniaszek rozjechał samochodem tę kobietę na pasach – to robiłby za męczennika na tym forum, jako ofiara wtargnięcia durnej pieszej na jezdnię. Zdaniem pogromców pieszych byłby to wynik braku ostrożności u pieszej.

    • Pewnie to nie pierwszy raz więc razem z recydywą dostanie tyle samo co za rozjechanie kobiety na pasach.

  3. skok stulecia

  4. zaraz po tych którzy próbowali spuścić ropę z autokaru a przez przypadek zaciągneli się fekali z toalety

  5. gang olsena 🙂
    pewnie z miesiąc planowali ten napad.