Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł portfel z kartą. Po chwili wypłacił 1000 zł

Okazja czyni złodzieja, a przekonał się o tym mężczyzna, który pozostawił kurtkę na korytarzu szpitala. Złodziej ukradł mu portfel, a potem z karty wypłacił 1000 zł.

Pod koniec stycznia świdniccy policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży portfela z dokumentami i kartą płatniczą. Sprawca po kradzieży poszedł do bankomatu, gdzie wypłacił pieniądze w kwocie 1000 zł, a następnie podjął jeszcze dwie próby wypłaty pieniędzy, jednak nieskuteczne z uwagi na limit na karcie.

Zgłaszający podejrzewał, że sprawca mógł podejrzeć kod PIN podczas płatności w aptece. Pokrzywdzony robił tam zakupy, a następnie udał się do szpitala, gdzie zostawił kurtkę z portfelem na korytarzu.

Policjanci ustalili sprawcę kradzieży, okazał się nim 32-letni mieszkaniec gminy Trawniki. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Świdnik)

12 komentarzy

 1. Włamał się do kurtki 😀

  • No tak…bo zabrał sam portfel z kurtki. Gdyby zabrał całą kurtkę z zawartością to by odpowiadał tylko za kradzież bez wlamania:)

  • Niech pokrzywdzony nie bredzi, że mu ktoś PIN podejrzał. Zapewne miał go zapisanego na karteczce w portfelu razem z kartą płatniczą. Klasyka. Zapamiętać 4 cyfry, to prawdziwa magia…

 2. Mi w prywatnym gabinecie , złodziej ukradł nową czapkę, mogłem dojść bo on wychodził z gabinetu a ja wchodziłem, wystarczylo zapytać lekarza o nazwisko.Dałem sobie spokój , ale żeby do takich rzeczy dochodziło i na czapkę lecieć????
  Wszędzie mendy są , aby żerują na ludziach.

 3. Lo , ciebie to nawet mi trochę szkoda ….

 4. Kuba profil bez piwa

  Nie ma co się dziwić, bieda jest, wszystko wina partii rządzącej, a za coś trzeba żyć.

 5. Mi co miesiąc rząd kradnie 1/3 ciężko zarobionych pieniędzy a potem po odliczeniu sobie solidnej prowizji rozdaje resztę różnym pasożytom i nierobom!

 6. Kradzież z włamaniem bo pokonał elektroniczne zabezpieczenia

 7. No i załapali bystrego kalkulatora- złodzieja.
  Jestem w szoku że Policja okazała się skuteczna.
  Mam nadzieje że co najmniej dwa lata popierdzi w pasiaki ten szpenio w pierdlu 🙂

 8. swoją droga to podziwiam własciciela za taką rozsadną opcję jak ” limit” 1 tys zl wyplaty z konta … praktycznie nikt tego nie robi ,a w ten sposób stracił tylko tysiac zamiast zncznie wiekszej kwoty …złodziej „biedaczysko ” i pechowiec musial byc mocno rozczarowany

 9. Hajs się musi zgadzać. Dej Pan 2 ziko.

  Ale jak? A skąd wziął pin? Przecież żeby wypłacić z bankomatu to trzeba znać pin… Inna sprawa to limit tysiąc ziko… Ja mam ustawione 200 a jak chce więcej to już muszę w aplikacji wpisać kod z SMS. Pan zapewne pin nosił zapisany na karteczce w portfelu.

  • Przeczytaj najpierw artykuł, a dopiero później komentuj januszu jeden! 😉

Wiadomości z info112