Ukradł alkohol, papierosy i wędlinę. Zdradziły go reklamówki z logo okradzionego sklepu (zdjęcia)

Międzyrzeccy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Siedlec. Mężczyzna odpowie za kradzież i kradzież z włamaniem oraz oszustwo.

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Do przestępstwa doszło w miniony wtorek, a łupem sprawcy padły papierosy oraz alkohol. Amator cudzego mienia nie pogardził też wędliną. Ogólna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 12 tys. zł.

Tego samego dnia jednej z policjantów wracając po służbie do domu, zauważył na jednej z ulic miasta siedzącego na ławce mężczyznę, który posiadał podejrzane pakunki. Część z nich znajdowała się w reklamówkach z logo okradzionego sklepu. Kryminalny postanowił zweryfikować swoje przypuszczenia. Dodatkowo skontaktował się z funkcjonariuszami patrolujących ten teren. Podczas wspólnych działań potwierdziły się podejrzenia policjanta.

Jak się okazało, 38-latek z Siedlec w reklamówkach posiadał część łupów z okradzionego sklepu. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili miejsce ukrycia pozostałych artykułów. Okazało się, że sprawca pozostawił je na jednej z opuszczonych posesji.

Policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie 38-latka. Mężczyzna podejrzany jest też o kradzież roweru na terenie Międzyrzeca Podlaskiego na początku maja, zaś przestępstwo to nie było zgłoszone organom ścigania. W jednym w lombardów na terenie Siedlec policjanci odzyskali jednoślad. W tym wypadku pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 2,5 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie za kradzież i kradzież z włamaniem, a także oszustwo na szkodę lombardu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Jeden komentarz

  1. ukradł rower, nie zgłoszono kradzieży, namierzyli nieskradziony rower w lombardzie i zwrócili właścicielowi, który go nie stracił? aha!
    a jak mi ukradli rower (zgłoszone włamanie do piwnicy) to po paru tygodniach umorzyli…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu