Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzył w łosia i przepust. Kierowca trafił do szpitala

Wczoraj w miejscowości Borów doszło do zderzenia pojazdu osobowego z łosiem. Kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 5 rano w miejscowości Borów w powiecie krasnostawskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z łosiem.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Jak ustalili policjanci, 60-letni mieszkaniec Biłgoraja kierujący osobową skodą uderzył w łosia, który nagle wtargnął pod koła pojazdu. Mężczyzna stracił panowanie nad autem, zjechał do rowu i tam uderzył w przepust.

Zwierzę zdołało uciec, zaś kierujący skodą z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Krasnystaw)

12 komentarzy

 1. populacja łosia wzrosła w ciagu 15 lat 10 krotnie!! wszedzie sie poluje i reguluje populacje ! w skandynawi corocznie zabijaja dziesiatki tysiecy łosi! dakad zmierzamy jeden łos na jednego mieszkanca czy moze wiecej- ogrom ludzi ginie w wypadkach z losiami- jaki jest załozony cel populacyjny i pojemnosc ,,łowiska”????? moze ktos kompetentny sie wypowie!!! wreszcie jak duzo saren lisow itp zwierzat ktore sa problemem dla ludzi!! moze napuscic na lubelszczyzne jesze dziesiatki zubrow bizonow kojotow -lisy i wilki mnoza sie jak szalone czy nikt nad tym nie panuje???

  • Nadleśnictwo w Janowie Lubelskim już organizuje miejsce bytowe dla żubrów i aby patrzeć jak zostaną przywiezione. Docelowo mają osiągnąć stado 30- 40 osobników. Czy żubry na tym poprzestaną?

  • Zaraz usłyszysz odp. kolorowych i de billa Frania i będziesz wiedział dlaczego z tym się nic nie robi.

   • Założę się, że w Skandynawii jest wielokrotnie więcej łosi i innej dzikiej zwierzyny niż w Polsce. Mają oni więcej dzikich zwierząt, więcej lasów, gorsze warunki atmosferyczne, itp (krótszy dzień, więcej śniegu) – a wypadków, (nie licząc już zgonów) zdecydowanie mniej.
    Ale to oni są de billami, bo jeżdżą wolniej i ostrożniej. Nike nie będzie potomkom husarii mówił jak mają jeździć.

  • Jeżeli mamy kopiować od Skandynawów to jestem jak najbardziej za. Obiema rękami się podpisuje.
   Ale weźmy także całą resztę ich rozwiązań sprawiających, że ich drogi są najbezpieczniejszymi na świecie*. Zagęszczenie fotoradarów, wysokości mandatów, projektowanie dróg/miast (progi, szykany, strefy piesze), zakaz parkowania na chodnikach, limity prędkości na drogach, ochrona niechronionych uczestników itp.

   *) Przypomnę, że Polskie drogi są najniebezpieczniejszymi w całej UE. Więc czego by nie robić, i czego nie zmienić to już gorzej być nie będzie.

   • Franiu, tak można wszystko porównywać 1:1 tylko jeszcze to ilu jest Norwegów (14 na km2 a Polaków ile? – 123), liczby zarejestrowanych samochodów czy mentalność wynikająca z trybu życia (szef nawet nie zwróci Norwegowi uwagi, że spóźnił się do pracy bo jest ślisko i śnieg pada). Daliśmy zrobić z siebie białych murzynów to i mamy a najgorsze, że nadzorcy to ci sami murzyni tylko innych tych niżej od nich mają w rzyci myśląc tylko o sobie i jak przypodobać się szefowi.

 2. zesrańcy się boją pseudo ekologów, jaj nie mają, rządzić to trza umić!

 3. Łoś pewnie był w stanie wskazującym i zbiegł z miejsca zdarzenia

  • Krystian from Dżamajka

   Koło łowieckie powinno dać poszkodowanemu kierowcy 1t kukurydzy w ramach rekompensaty i gitara

 4. Tak , tak, tak, a łoś uciekł i teraz siedzi i zawija w sreberka.

 5. Co tam jakiś Borów, w Lublinie łosze i łosie włażą prosto pod koła ze słuchawkami na uszach i smartfonem w ręku nawet poza PDP.

 6. Łoś, bóbr to szkodnik, odstrzał jedyna droga do unikania strat

Z kraju