690 680 960

Uderzył w drzewo motocyklem. 19-latek miał niemal dwa promile

Niemal dwa promile alkoholu w organizmie miał 19-latek, który uderzył motocyklem w drzewo. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił dwie osoby.

W sobotę rano w miejscowości Krzówka w powiecie łukowskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że motocykl uderzył w drzewo.

– Policjanci na miejscu ustalili, że niezarejestrowanym i nieubezpieczonym motocyklem marki Yamaha jechali dwaj mieszkańcy gminy Serokomla. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że jadący z bardzo dużą prędkością motocykl zjechał z jezdni na pobocze i po kilkuset metrach uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że zbiornik paliwa, siedzisko i inne części motocykla rozrzucone były w promieniu kilkunastu metrów. Jadący motocyklem 19 i 20-latek z gminy Serokomla doznali poważnych obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Jak się okazało 19-latek kierujący motocyklem miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu, zaś 20-letni pasażer ponad 1,5 promila alkoholu.

– Dodatkowo okazało się, że 19-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, a obaj młodzi mężczyźni jadąc motocyklem nie mieli kasków ochronnych – wyjaśnia asp. sztab. Marcin Józwik.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Mundurowi sprawdzą także, kto udostępnił nietrzeźwemu młodzieńcowi, nieposiadającemu uprawnień do kierowania pojazdami, nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu na drodze publicznej motocykl.

2017-07-23 10:55:26
(fot. Policja Łuków)

22 komentarze

  1. Śmierć czy kalectwo nie jest jest powodem do własnej dzikiej satysfakcji ale jest jedno zasadnicze pytanie: czy oni do tej pory wychowywali się gdzieś w głębokiej tajdze lub w głębi puszczy amazońskiej i (może nawet pijani) rodzice nie poinformowali ich o skutkach takiej jazdy? Przecież u nas tego typu zdarzeń drogowych jest tysiące i wszyscy są informowani o zdarzeniach i przyczynach!

  2. tak wsioki durne jeżdżo i wypaki powodujo a potem lamentujo

  3. Dawniej Jasiek, teraz proboszcz

    Mnie sie widzi, że to dobry Bóg nie mógł znieść ich głupoty i Przenajświętszym palcem pstryknął – dlatego tak daleko lecieli, zanim doszło do nieudanego lądowania i rozpad na czynniki pierwsze.

Kursy walut

  • USD 4.4074zł -0.57%
  • GBP 5.3351zł 0.26%
  • EUR 4.7402zł -0.16%
  • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas