Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzył ciężarówką w przęsło mostu (zdjęcia)

W miniony piątek doszło do groźnego zdarzenia na moście nad rzeką Włodawka. Pojazd ciężarowy uderzył w jedno z przęseł mostu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w piątek po godzinie 18.00 na drodze wojewódzkiej nr 812, na moście nad rzeką Włodawka. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ciężarówka uderzyła w przęsło mostu.

– Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 37-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego kierujący pojazdem ciężarowym marki Volvo, jadąc drogą wojewódzką nr 812 w kierunku Chełma, nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego uderzył przodem pojazdu w metalowe przęsło mostu tymczasowego na rzece Włodawka. Przęsło zostało częściowo odkształcone. Na szczęście powstałe uszkodzenie nie wpłynęło na nośność mostu ani na jego bezpieczne pokonanie przez kierujących – informuje aspirant sztabwoy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Mężczyzna nie odniósł obrażeń i był trzeźwy, zaś policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny z uwagi na powstałe uszkodzenia.

– Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że w okresie zimowym warunki drogowe są bardziej zmienne i niebezpieczne. Opady deszczu i wcześnie zapadający zmrok znacznie ograniczają widoczność. Dodatkowo mokra i śliska nawierzchnia, czy też leżące na drodze liście powodują, że droga hamowania się wydłuża. Jedźmy ostrożnie i dostosujmy prędkość do zmiennej aury – dodaje aspirant sztabwoy Kinga Zamojska-Prystupa.

Uderzył ciężarówką w przęsło mostu (zdjęcia)

fot. Policja Włodawa

Uderzył ciężarówką w przęsło mostu (zdjęcia)

fot. Policja Włodawa

3 komentarze

  1. Dobrodziej frasobliwy

    Uderzył ciężarówką w przęsło mostu, a mówiłem, pisałem, apelowałem, ostrzegałem, 3w1:
    Wyraźnie z wąskie drogi (dla niektórych) budują. I mosty też.

  2. kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

Dodaj komentarz

Z kraju