Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Udawali funkcjonariuszy CBŚP. Obaj wpadli w ręce policjantów w Warszawie

Bialscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 24 lat podejrzanych o udział w oszustwie metodą „na funkcjonariusza CBŚP”. Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie Białej Podlaskiej. 69-latka przekazała oszustom pieniądze i biżuterię na kwotę niemal 85 tys. zł.

W piątkowe popołudnie dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta CBŚP”. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że skontaktował się z nią mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP.

– Twierdził, że wartościowe rzeczy, które trzyma w domu są zagrożone i trzeba je zabezpieczyć. Finalnie pokrzywdzona przekazała nieznajomemu, który przyszedł do jej domu gotówkę i biżuterię, gdzie wstępnie straty wyceniła na kwotę około 100 tys. zł. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali osoby podejrzewane o udział w tym przestępstwie – relacjonuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

19-latek wpadł w ręce policjantów na terenie Warszawy. Z kolei jego kompan został zatrzymany dzień później również w stolicy. Jak się okazało, był on poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego.

– W tym zatrzymaniu bialskich policjantów wspierali mundurowi z KRP Warszawa VII. Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Spawa ma charakter rozwojowy. W niedzielę bialski sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Dodaj komentarz

Z kraju