Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Uciekła z Ukrainy do Polski i poprosiła o pomoc medyczną. Niebawem urodziła synka

Po przekroczeniu granicy źle się poczuła. Okazało się, że stres wywołał przedwczesny poród. Kobieta urodziła synka.

Wśród osób, które chcą w Polsce przeczekać konflikt zbrojny na Ukrainie, są także ciężarne kobiety. Informację o tym, iż spodziewają się dziecka, przekazują one służbom medycznym działającym w działających przy granicy punktach recepcyjnych. Tam, w razie potrzeby, udzielana jest im pomoc.

Jak ustaliliśmy dzisiaj na przejściu w Zosinie, jedna z kobiet urodziła już w naszym kraju synka. Obywatelka Ukrainy po przekroczeniu granicy poinformowała, iż źle się czuje. Znajdowała się w 32. tygodniu ciąży, jednak cała sytuacja, z jaką przyszło jej się w ostatnich dniach zmagać sprawiła, że rozpoczął się przedwczesny poród.

Natychmiast podjęto decyzję o przetransportowaniu kobiety do szpitala w Zamościu. Tam urodziła synka. Z uwagi, że jest wcześniakiem, i ważył zaledwie 2550 g, zarówno chłopiec jak i jego mama cały czas znajdują się pod troskliwą opieką personelu placówki.

W przypadku przejścia granicznego w Zosinie, i uruchomionego tam punktu medycznego, była to już trzecia ciężarna, która wymagała hospitalizacji. Dwie pozostałe, trafiły do szpitala w Hrubieszowie.

(fot. lublin112)

3 komentarze

  1. widziałem ptaka cień

    tymczasem nad polską, pomimo zamknięcia niebios, leci bombardier global expres kod GLEX z moskwy do nie wiadomo gdzie. może dziennikarze śledczy popytają co i jak, niedawno był w promieniowaniu radaru na LUZie

    • „Dzisiejszy lot z terenu Rosji przez Polskę na teren Słowacji był przeprowadzony na prośbę strony słowackiej i uzyskał stosowne zgody.”

Z kraju

Sport