Uciekła z dzieckiem z miejsca kolizji. Była nietrzeźwa i poszukiwana (wideo, zdjęcia)

Policjanci z Łukowa poszukiwali w środę 3-letniego dziecka oraz opiekującej się nim 33-latki. Kobieta po tym, jak spowodowała kolizję, porzuciła auto i uciekła z dzieckiem z miejsca zdarzenia.

W minioną środę łukowscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulicy Żelechowskiej i Alei Kaczyńskich. Osoba zgłaszająca przekazała, że sprawczyni kolizji odjechała nissanem z miejsca zdarzenia i zatrzymała się na ul. Parkowej. Jak się okazało, kobieta zabrała z nissana dziecko i poszła z nim w kierunku centrum miasta.

W nissanie pozostali dwaj nietrzeźwi pasażerowie, od których mundurowi nie mogli dowiedzieć się, kto kierował autem w chwili zdarzenia. Nissan został odholowany na parking strzeżony. Później z policjantami skontaktowała się z właścicielka nissana. Kobieta też nie wiedziała, kto kierował i kto spowodował kolizję jej samochodem.

W międzyczasie mundurowi przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 3-latka. Jak wynikało ze zgłoszenia po południu dziadek chłopca wyszedł z nim na lody i że prawdopodobnie uczestniczył w kolizji drogowej. Ze zgłoszenia wynikało też, że 3-latek nie powrócił ze swym opiekunem do domu.

 

 

Funkcjonariusze ustalili, że obie te informacje są powiązane i zaczęli poszukiwania dziecka. Jak się okazało, dziecko było pasażerem nissana, którym kierowała 33-letnia mieszkanka Łukowa i to ona razem z chłopczykiem oddaliła się od pozostawionego na drodze nissana. Dzięki wspólnym działaniom policjantów 3-latek został odnaleziony w domu znajomych 33-latki. Dzieckiem opiekował się jej kolega. Na szczęście maluszkowi nic nie dolegało, nie ucierpiał w zdarzeniu drogowym. Bardzo szybko policjanci przekazali chłopczyka mamie.

W końcu mundurowi odnaleźli też 33-latkę ukrywającą się w domu znajomych. Okazało się, że oprócz dwóch promili alkoholu w organizmie i braku prawa jazdy, kobieta ma 10 dni „do odsiadki” za niezapłaconą grzywnę. 33-latka trafiła do policyjnej celi. Wczoraj usłyszała również zarzuty i została przewieziona do zakładu karnego.

Za spowodowanie kolizji, kierowanie pojazdem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości, a także za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 3-latka, grozi jej zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo Policja Łuków)

13 komentarzy

  1. To niebezpieczna chora psychicznie alkoholiczka! Powinna natychmiast stracić władze rodzicielska a dziecko pod opiekę ojca lub do rodziny zastępczej. Przecież ta baba mogła zabić tego 3latka . Gdzie Sąd gdzie prawo . Już zaczynam wątpić w wymiar sprawiedliwości w tym kraju.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska