Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uciekł BMW przed policjantami i zgasił światła. Myślał, że go nie widać

Puławscy policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę kierującego BMW. Jak się okazało, 20-latek posiada trzy aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

W miniony czwartek wieczorem na jednej z ulic w Puławach policjanci prowadzili działania w ramach akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W pewnym momencie nadjechał pojazd marki BMW, którego kierujący poruszał się z prędkością o 23 km/h większą niż dopuszczalna w terenie zabudowanym. Umundurowany policjant, świecąc latarką ze światłem czerwonym wyszedł na drogę dając sygnał kierowcy, aby zatrzymał się do kontroli.

Mężczyzna nie miał jednak zamiaru się zatrzymać i odjechał w kierunku Skowieszyna. Następnie wjechał w drogę szutrową i zgasił światła. Niewiele mu to pomogło, bo po chwili został zatrzymany przez patrol. Poza nim, w pojedzie znajdowały się dwie inne osoby. Kierowca został poddany badaniom na zawartość w organizmie alkoholu i środków działających podobnie do alkoholu, z wynikiem negatywnym.

Jak się okazało 20-latek z gminy Kazimierz Dolny nie posiada prawa jazdy, a co więcej, ma trzy aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo, samochód, którym się poruszał nie został dopuszczony do ruchu. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a kierowca został ukarany mandatem karnym.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej młody kierowca będzie odpowiadał przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

24 komentarze

 1. Koles na rozprawach sadowych musi miec niezla beke z tych idiotow, ktorzy znowu groza mu palcem i dokladaja mu drugi, trzeci, czwarty czy piaty zakaz XD

 2. Hahahaha. Typ dobrze obnaza bezradnosc i glupote polskiego systemu prawnego. Teraz pewnie go posadza na jakies 2-3 lata, ale typ sie smieje z takiej kary – bedzie miec zarcie za darmo, nowych kumpli, rakiety z wolnosci, spacery, prysznic, a po dwoch latach znowu rura i lamanie juz czterech zakazow XD

 3. państwo z dykty odc 2927

 4. A OC miał opłacone?

 5. żeby się tylko nie rozmnażał

 6. 20-lat i już trzy zakazy. Taki młody, a już tak wiele osiągnął. Obiecująca przyszłość przed nim.

 7. I tak będzie dalej sobie jeździł!!
  Zabrali prawko zlopali już nie jeden raz to co mu za różnica ile razy go jeszcze złapią..?? Jest taki jeden co 48 razy bodajże juz go w jakimś tam mieście złapali i co ???? Dalej sobie jeździ…

 8. oprocz zakazu jazdy powinni konfiskowac samochody

 9. Mnie kut….a za brak potwierdzenia (miałem ) OC kilka lat temu zholowali gliniarze z pod mojego bloku na parking policyjny 20 km od mojej msc. oczywiście na mój koszt, musiałem tez zapłacić za 3 doby parkowania a taki typ jeździ beka bez uprawnień i z zakazami, bez przeglądów. Nawet mu auta nie scholowali, typa powinni na 48 do aresztu to moze by sie nauczył.

 10. No to teraz dostanie 4 zakaz prowadzenia aut. Przy piątym to już nie ma przelewek. Po 6 będą już robić o nim program w TV.

Z kraju