690 680 960

Uciekał audi przed policjantami. Może trafić do więzienia nawet na 5 lat

Biłgorajscy policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę kierującego audi. Jak się okazało 22-latek nie miał nigdy uprawnień do kierowania, a co więcej posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Około godziny 17:30 policjanci biłgorajskiej drogówki w miejscowości Stara Wieś prowadzili pomiar prędkości. W pewnym momencie zauważyli kierowcę samochodu marki Audi, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 38 kilometrów.

Mundurowi dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania się, ten jednak go zlekceważył i skręcił w boczną uliczkę. Po krótki pościgu został jednak zatrzymany. Za kierownicą audi siedział 22-letni mieszkaniec Biłgoraja. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania, co więcej ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód, którym kierował, nie miał aktualnego ubezpieczenia.

Mężczyzna popełnił więc przestępstwo. Zgodnie z przepisami kierowca, który nie zatrzyma się do kontroli drogowej pomimo podanych do zatrzymania sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu i kontynuuje jazdę popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za złamanie zakazu sądowego oraz wykroczenie.

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. ja pie.. jak można dostać zakaz prowadzenia pojazdów nie mając nigdy prawa jazdy. Takie rzeczy tylko w Polandii.

    • to proste. Rozkłada się , jak w matematyce, postepowanie oskarzonego na czynniki pierwsze. Pewnie kiedyś policja go zatrzymała za np przekroczenie predkości.Za to jest mandat i punkty, za prowadzenie bez uprawnień jest mandat, a jesli był procentowy albo spowodował wypadek to sąd wydał mu zakaz prowadzenia. A teraz patus zrobił kumulację.

    • ja pie.. jak można pisać taki komentarz będąc idiotą?

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas