Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

U pasażera promu wykryto koronawirusa. Zamojski sanepid szuka osób, które mogły mieć z nim styczność

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu szuka pasażerów promu Nova Star, który w niedzielę 14 czerwca przypłynął z Nynashamn w Szwecji do Gdańska. U jednego z pasażerów wykryto koronawirusa.

Zamojski sanepid poszukuje osób, które podróżowały promem ze Szwecji do Polski. Chodzi konkretnie o mieszkańców Zamościa i powiatu zamojskiego, którzy byli na pokładzie statku 14 czerwca.

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu informuje, że u pasażera promu Nova Star, który przypłynął z Nynashamn do Gdańska 14 czerwca 2020 r. zostało stwierdzone zakażenie SARS-CoV-2. Osoby, które podróżowały wyżej wymienionym promem w danym dniu, z terenu miasta Zamość i powiatu zamojskiego, proszone są o kontakt telefoniczny: 664 597 946 celem objęcia nadzorem epidemiologicznym i badaniami – informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu w piśmie przesłanym do redakcji ezamosc.pl

(fot. pixabay.com)

4 komentarze

  1. Rejs promem to nie zgromadzenie z okazji odpustu, każdy kto kupuje bilet na prom, podaje dane zamieszkania, więc co szukać w lublinie.

  2. Czyli co nie ma kwarantanny teraz jak wraca się do kraju? Wszyscy się w piz.du rozjeżdżają?

    • Aż taki jesteś tym zdziwiony? Zobacz jacy ludzie podejmują takie decyzję i przestań w końcu się dziwić, zapewne sam ich wybrałeś.

  3. Promy ze Szwecji?! Jedyny kraj UE, w którym wirus sobie beztrosko buja wśród populacji. Szwedzi już od trzech dni nie raportują WHO danych o zakażeniach i zgonach.