Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tymczasowy areszt za naruszenie zasad kwarantanny

Do tymczasowego aresztu trafił mieszkaniec gminy Kłoczew za naruszenie zasad kwarantanny. 58-latek zamiast przebywać w mieszkaniu, przemieszczał się po terenie gminy, widziany był m.in. w sklepie.

Ryccy policjanci w tym tygodniu zostali powiadomienia, że jeden z mieszkańców gminy Kłoczew narusza zasady kwarantanny. Jak się okazało 58-letni mężczyzna był widziany w urzędzie gminy oraz sklepie.

Tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie stwarza niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia mieszkańców. Po otrzymanym sygnale i zweryfikowaniu informacji ryccy policjanci ustalili miejsce pobytu mężczyzny. 58-latek został zatrzymany, zaś wczoraj decyzją sądu tymczasowo aresztowany.

Policjanci przypominają, że w myśl nowych przepisów, w przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązku hospitalizacji, kwarantanny lub izolacji w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem lub zwalczaniem COVID-19, nałożonego przez właściwy organ lub wynikającego z przepisów prawa, służby sanitarne nakładają na osobę naruszającą taki obowiązek, w drodze decyzji, administracyjną karę pieniężną w kwocie do 30 000 zł.

(fot. Policja)

6 komentarzy

  1. Kwiat polskiej imigracji wrócił do ojczyzny… ? Swoją drogą nie zauważyliście ile tych „zagraniczników” kreci się w miejscach publicznych m.in. w sklepach? Nikt raczej za nimi nie tęsknił, pożytku zero, a uciążliwości i naprzykrzania się innym bez liku…?

  2. dopier…ć wieśniakowi 30 000 to się nauczy

  3. I dobrze. Trzeba tłuków zamykać w areszcie – chocby na miesiac.

Z kraju