Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Tymczasowy areszt dla zatrzymanej 36-latki za dwa napady na banki (wideo, zdjęcia)

Policjanci z Lublina i Puław w miniony weekend zatrzymali 36-latkę podejrzaną o napady na dwa banki – w Kurowie i Puławach. Mundurowi odzyskali też zrabowaną w drugim napadzie gotówkę i zabezpieczyli szereg dowodów w sprawie. Kobieta w trakcie napadów posługiwała się nożem. Dziś 36-latka została doprowadzona do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Grozi jej do 20 lat pozbawienia wolności.

Dwa napady na placówki bankowe w powiecie puławskim

Do pierwszego napadu doszło w Kurowie 25 października, do drugiego zaś 10 listopada w Puławach. W obydwu przypadkach zamaskowana kobieta, wchodząc do placówki z nożem trzymanym w dłoni groziła pracownicom, żądając od nich wydania pieniędzy. W Kurowie, dodatkowo trzymała w dłoni przedmiot przypominający broń palną.

Wspólna akcja policjantów z Lublina i Puław

Od razu po otrzymaniu zgłoszeń ruszyły bardzo intensywne działania Policji. Zorganizowane zostały blokady na drogach, wykorzystano przewodników z psami tropiącymi, policyjny informatyk zabezpieczał kolejne nagrania. Kryminalni przez cały czas sprawdzali i analizowali zapisy z monitoringów, szukając napastniczki nie tylko na terenie powiatu puławskiego.

Technicy kryminalistyki zadbali, aby każdy pozostawiony na miejscu ślad został dobrze zabezpieczony i możliwy do późniejszej analizy. Śledczy zaś zbierali materiał dowodowy. W procesie wykrywczym puławskich policjantów wspierali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

– Dzięki wspólnym wysiłkom krok po kroku zbliżano się do przełomu i zawężano krąg podejrzanych. Ostatecznie profesjonalne działania skutkowały ustaleniem osoby, która mogła stać za tymi zdarzeniami. W sobotę, 11 listopada, kilkanaście godzin po napadzie w Puławach, policjanci zatrzymali wytypowaną kobietę. Okazała się nią 36-letnia mieszkanka powiatu puławskiego. Funkcjonariusze odzyskali też zrabowaną w Puławach gotówkę i zabezpieczyli szereg dowodów w sprawie – relacjonuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Tymczasowy areszt dla zatrzymanej 36-latki za dwa napady na banki (wideo, zdjęcia)

fot. Policja Puławy

Czynności procesowe i zarzuty dla 36-latki

W niedzielę w Prokuraturze Rejonowej w Puławach z udziałem zatrzymanej przeprowadzono czynności procesowe. Podczas nich 36-latka usłyszała zarzuty dokonania dwóch rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dzisiaj postanowieniem Sądu Rejonowego w Puławach, 36-letnia podejrzana została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 20 lat.

27 komentarzy

  1. Ależ ma fantastyczne warunki ! Zupełnie nie rozumiem po co posiłkowała się jeszcze scyzorykiem . I dlaczego nie zakopała gotówki ,co za nieostroźność . Desperacja ją popchneła do tego kroku . Może nie miała faceta ?

  2. a ile ona tam zabrała z tych banków ?

  3. PODOBNO W 8 MCU CIĄŻY XDDD

  4. Dziecko też będzie siedzieć we więzieniu…? No niby też brało udział 😉

  5. Jak niekarana to może łagodnie ją potraktują, 8 miesiąc ciąży, kto wie ile ma jeszcze dzieci, może z desperacji zwariowała???

  6. 20 lat jej grozi za przestępstwo przeciwko mieniu. Jakby kogoś tym nożem potraktowała to groziłoby jej 12…wolne sondy!

  7. Kawał zdrowej baby, chyba by mi nieźle nawp…ła. Nawet bym nie zipnął.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo