Tylko w środę w regionie strażacy wyjeżdżali 115 razy do pożarów traw i lasów (wideo, zdjęcia)

Te statystyki przerażają. Tylko w środę w województwie lubelskim strażacy interweniowali 115 razy do pożarów traw i lasów.

W środę w regionie doszło do 115 pożarów lasów i traw na nieużytkach. W cały kraju podobnych pożarów było 1329. Niestety celowe podpalenia do główna przyczyna strażackich interwencji.

Wczoraj do dużego pożaru doszło na terenie gminy Trawniki, płonął tam las. Jak nam przekazano wszystko zaczęło się od pożaru traw. Przez wiele godzin kilkudziesięciu strażaków walczyło w żywiołem. Do kolejnego pożaru doszło w Lublinie na Górkach Czechowskich. Kilka zastępów straży walczyło tam z ogniem. Po południu płonęły również trawy nieopodal giełdy na Elizówce.

Z kolei wieczorem strażacy walczyli z dużym pożarem w Uściwierzu w powiecie łęczyńskim.

Po raz kolejny przypominamy!

Pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. W rozprzestrzenianiu ognia pomaga także wiatr. W przypadku dużej prędkości wiatru i nagłej zmiany kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie lasy oraz zabudowania. Pożary nieużytków i łąk mają zazwyczaj duże rozmiary, a ich gaszenie może trwać wiele godzin. Stwarzają też niebezpieczeństwo dla podróżujących, gdyż dym znacznie ogranicza widoczność, co może doprowadzić do groźnych wypadków i kolizji. Angażują również wiele zastępów ratowniczych, których pomoc może być potrzebna w tym samym czasie w innym miejscu, gdzie naprawdę zagrożone jest życie i zdrowie ludzi.

(fot. nadesłane Adrian i Łukasz, wideo aplikacja mobilna)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Franio ekspert jeszcze nic nie „wypocił” ?

 2. Byliśmy niedawno z żoną nad Wisłą za góra Kalwaria. Nieopodal siedziało kilku młodych mężczyzn. Gdy odeszli ,po kilkunastu minutach na sygnale przyjechała straż,a z okolicznych traw i krzaków unosił się spory dym i ogień . Stało się to wszystko bardzo szybko,nawet nie zauważyliśmy zarzewia ognia,gdy płonęło już sporo wokół. Ktoś z spacerujących jak my, widocznie zauważył wcześniej. Nawet pomyślałem,że w pechowej sytuacji ogień odciął by nam drogę powrotu znad rzeki.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online