Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Twierdził, że ma pojazd wyładowany materiałami wybuchowymi, interweniowali kontrterroryści (zdjęcia)

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie imitację policyjnej legitymacji. Kiedy mundurowi chcieli zajrzeć do bagażnika pojazdu, którym przyjechał na parking 38-latek, ten odrzekł, że są tam niebezpieczne materiały i otwarcie klapy bagażnika może doprowadzić do wybuchu.

Znamy więcej szczegółów wczorajszej akcji policyjnych kontrterrorystów na parkingu jednego z marketów budowlanych w Lublinie. Wczoraj rano doszło tam do zatrzymania 38-letniego mężczyzny.

Wszystko zaczęło się o godzinie 9, kiedy policyjni wywiadowcy z KMP w Lublinie zwrócili uwagę na seata, który stał zaparkowany na miejscu dla niepełnosprawnych w rejonie marketu budowlanego przy ulicy Mełgiewskiej. Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu dziwnie się zachowywał i policjanci nabrali podejrzeń, że może znajdować się pod wypływem narkotyków.

W trakcie legitymowania okazało się, że 38-latek był wielokrotnie notowany przez policjantów. W trakcie czynności był nerwowy, co więcej w kieszeni jego bluzy mundurowi natrafili na imitację policyjnej legitymacji. Mieszkaniec powiatu kraśnickiego miał na sobie koszulkę z napisem „POLICJA”.

Funkcjonariusze za siedzeniem kierowcy zauważyli dwa przedmioty wyglądem przypominające granaty. Gdy chcieli zajrzeć do bagażnika, 38-latek oświadczył, że są tam niebezpieczne materiały i otwarcie klapy bagażnika może doprowadzić do wybuchu.

Od razu na miejsce wezwano policyjnych pirotechników, przewodnika z psem służbowym oraz kontrterrorystów. W trakcie sprawdzania okazało się, mężczyzna wprowadził policjantów w błąd. W bagażniku odnaleziono kolejną atrapę granatu, plastikowy pistolet, imitację radiostacji oraz łuski naboi. 38-latek został zatrzymany przez policjantów. Dzisiaj będzie składał swoje wyjaśnienia i usłyszy zarzuty. Mężczyźnie grozić może do 3 lat więzienia.

Twierdził, że ma pojazd wyładowany materiałami wybuchowymi, interweniowali kontrterroryści (zdjęcia)

Twierdził, że ma pojazd wyładowany materiałami wybuchowymi, interweniowali kontrterroryści (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin, lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Ostatni sprawiedliwy

  Co za [***] że wsi zamknąć wyeliminować!

 2. Strach parkować na miejscach dla niepełnosprawnych.

  • Nawet jak jesteś niepełnosprawny

   • Niepełnosprawny nie zaparkuje na miejscu dla niepełnosprawnych, bo nawet jeżeli jest ono wolne, to nie da się na nie wjechać (bo dojazd jest zastawiony samochodami), albo niepełnosprawny nie jest w stanie wydostać się z miejsca postojowego, bo dojście do niego też jest zastawione. A nawet, gdyby mu się to udało, to dalej nie dojdzie, bo chodniki też są zastawione samochodami i opanowane przez pararowerzystów.

 3. Policja wymyśliła nowa bajkę żeby usprawiedliwić swoją głupotę i wysłanie kontrterorystow w poszukiwaniu atrap. Poziom umiejętności służb spada i głupoty rośnie. Od kiedy wywiadowcy interesują się parkującymi na kopertach?!

  • Interesują się bo może stoi nielegalnie i mandat można mu do….ć 😉

  • Chyba nie przeczytałeś całego artykułu:

   1. miał podrobioną legitymację;
   2. miał koszulkę z napisem „POLICJA”
   czyli możliwe że brał udział w oszustwach.

   3. powiedział, że ma materiały wybuchowe więc konieczny był przyjazd sapera.

 4. No ale kto komu zabroni atrapy mieć? Mój 5 letni wnuczek ma dwa pistolety kajdanki, granat i plakietkę zestaw z kiosku . Jeżeli będę to miał w samochodzie to 3 lata?

 5. Widać że stoi na miejscu dla niepełnosprawnych – po co się wdawać w dyskusję 😉

 6. Proste – od razu gleba i do dyskoteki.

 7. ,aa,boKrzycho.paPj

  No,ale to się cyrki na świecie dzieją.Z jednej strony mamy taką oto gminę Radecznica,gdzie normalny pracujący człowiek błaga miejscową ludność i policję o szacunek-a tym czasem policjanci wspólnie z mieszkańcami prześladują tego człowieka za wygląd przez co najmniej 10 lat,a tu jeden jakiś głupek mówi , że ma broń bo od razu policja robi akcję,ale po co lepiej uznać , że to blef.A właśnie tacy są teraz ludzie,bo lepiej jest robić z kogoś głupiego przez wiele lat-wiedzac , że to normalny pracujący człowiek
  ,Taka jest Polska ,tacy są ludzie ci tacy są ludzie w milicji i policji,po co komuś pomóc jak wiemy że jest on normalnym człowiekiem pracującym, dużo lepiej jest robić na siłę,bezkarnie,przez wiele lat z pracującego człowieka-glupka

Z kraju

Polityka i społeczeństwo