Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trzy osoby zatrzymane do sprawy fikcyjnej stłuczki

Bialscy policjanci zatrzymali trzy osoby do sprawy oszustwa ubezpieczeniowego. Mundurowi ustalili, że dzięki fikcyjnej stłuczce, „poszkodowany” miał otrzymać ponad 15 tys. złotych odszkodowania.

Bialscy policjanci uzyskali informację, że na terenie powiatu mogło dojść do oszustwa ubezpieczeniowego. Z posiadanych informacji wynikało, że dwaj kierowcy spowodowali fikcyjną kolizję, w celu uzyskania odszkodowania.

Policjanci w toku czynności ustalili, że 20-latek z gminy Biała Podlaska zawiadomił ubezpieczyciela o kolizji spowodowanej przez kierowcę pojazdu, którym miał kierować 24-latek z Białej Podlaskiej. Zdarzenie miało mieć miejsce w połowie września tego roku w miejscowości Sitnik. Szkodę należącego do 20-latka samochodu marki Audi oszacowano na ponad 15 tys. zł.

Funkcjonariusze ustalili, że zdarzenie zostało szczegółowo zaplanowane. Policjanci potwierdzili w nim również udział 29-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna oczekiwać miał z lawetą, by po zdarzeniu jak najszybciej usunąć z drogi uszkodzone pojazdy.

Działania mundurowych oraz pracowników towarzystwa ubezpieczeniowego sprawiły, że nie doszło do wypłaty odszkodowania. Wszyscy trzej mężczyźni podejrzewani o udział w zdarzeniu zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za oszustwo ubezpieczeniowe grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. A jak firmy ubezpieczeniowe nas oszukują zaniżając kwoty odszkodowań to dobrze??? Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

    • No miałem taki przypadek…ubezpieczyciel wycenił 600zl a po sprawie sądowej było 3600. Taka pomylka

  2. No no ,pogratulować skutecznosci policjantom .Szkoda że nie są tak skuteczni w bardziej przyziemnych sprawach kradziezy czy podobnych spraw ,gdzie po „zgloszeniu ” po mieisacu przychodzi pismo o „umorzeniu z powodu nie wykrycia sprawcow „

  3. wsiowe janusze:-)

  4. Jak nie kijem go to pałą. Jako kierowcy musimy płacić wyższe stawki ubezpieczeniowe za polisy, jako podatnicy będziemy płacić za ich pobyt w więzieniu. Jedyne co cieszy to, że są młodzi i będą mieli powodzenie.

Wiadomości z info112